Başbakan, Barzani'yle Birlikte Zerdık Dağı'nda

Başbakan, Barzani'yle Birlikte Zerdık Dağı'nda

Başbakan Binali Yıldırım ve IKBY Başkanı Mesud Barzani Zerdık Dağı’nda DEAŞ’a karşı mücadelelerini sürdüren peşmerge kuvvetlerie ziyarette bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım ve IKBY Başkanı Mesud Barzani  Irak’ın Erbil şehrinde bulunan Zerdık Dağı’nda DEAŞ’a karşı mücadele eren Peşmerge güçlerinin bulunduğu cepheyi ziyaret etti.

Başbakan Yıldırım’a ziyaretinde BAKANI DA ORADAYDI

Yıldırım'a, ziyaretinde, Milli Savunma Fikri Işık, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve IKBY'li yetkililerin de eşlik etti. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Başika'da eğittiği peşmerge birlikleri bu cephede savaşıyor.

Başbakan Binali Yıldırım, Mesud Barzani ile beraber gerçekleştirdiği ortak basın toplantısında, PKK’nın Irak topraklarından Türkiye’ye karşı gerçekleştirdiği saldırıların kabul edilemez olduğunu vurgulayarak, bu konuda yapılması gereken her şeyin yapılacağına dikkat çekti. PKK’nın batıya doğru yayılmasına asla izin vermeyeceklerini sözlerine ekleyen yıldırım Şengal bölgesinde yuvalanan PKK için asla ve asla bu durumu kabul etmeyeceklerini söyledi.

PKK, PYD ve YPG’nin aynı örgütler olduğunun altını çizen Başbakan, örgüt adlarının çokça arttığını ve her saldırıdan sonra yeni bir örgüt ismi duyduklarını söyleyerek bu tuzağa düşmediklerini hepsinin aynı kökten geldiklerini söyledi.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile