Barcelona'da Bir Binada Patlama

Barcelona'da Bir Binada Patlama

İspanya'nın Barcelona kentinde bir binada belirlenemeyen bir nedenden dolayı patlama meydana geldi. Patlamanın gaz tesisatları nedeni ile olduğu tahmin ediliyor.

Patlamanın şiddeti o kadar ağırdı ki bina komple sallandı ve çevredeki binalarda oturanlarda patlamanın şiddetiyle bomba patlatıldığını sandı. Patlamanın ardından evin pencereleri ve kapıları tamamen yerinden çıkarken evde bulunan 1 kişi hayatını kaybederken 15 kişininde yaralandığı belirtiliyor.

Patlamanın yaşanması ile sokağa dökülen mahalleli hemen itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi. İspanyol ekipler kısa bir zaman içerisinde patlamanın yaşandığı adrese geldi.

Patlamanın etkisi ile binada çıkan alevler uzun bir süre söndürülmeye çalışıldı ve saatlerce süren müdahaleler sonucunda kontrol altına alınabildi. 

Bölgeye gelen ambulanslar ise evde ve yoldan geçenlerden yaralanlara ilk müdahalelerini uyguladıktan sonra çevredeki hastanelere götürdü. 

Bomba Etkisi Yaptı

Hastaneye kaldırılan 15 yaralıdan 3'ünün durumunun ağır olduğu ifade edildi. Çevre binalarda yaşayan görgü tanıklarının ifadelerine göre patlama bomba etkisi yarattı ve bomba patlatıldığı sanıldı.

Terör eylemi düzenlendiğini sanan İspanyollar uzun bir süre olayın şokunu atlatamadı.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile