Bakan, Şehitleri Anma Yürüyüşünde İngiliz Bayraklı Mont Giydi

Bakan, Şehitleri Anma Yürüyüşünde İngiliz Bayraklı Mont Giydi

Sarıkamış Harekâtı’nın 102. Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Türkiye Şehitleri ile Yürüyor’’ adlı yürüyüşe, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile birlikte Türkiye’nin her köşesinden Kars’ın Sarıkamış ilçesine gelen 7’den 70’e her yaştan yaklaşık 25 bin kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Ulaştırma Bakanı Arslan’ın ‘İngiltere bayraklı’’ montu törene damgasını vurdu.

Enver Paşa komutasında 102 yıl önce düzenlenen Sarıkamış Harekâtı esnasında donarak şehit düşen 60 bin Mehmetçik için ‘’ Türkiye Şehitleri İle Yürüyor’’ sloganıyla bir yürüyüş düzenlendi.

Türkiye’nin dört bir tarafından gelen yaklaşık 25 bin kişi Sarıkamış’ın Kızılçubuk Köyü’nde buluştu.

Yürüyüşe, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bölge valileri, milletvekilleri, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev, il ve ilçe belediye başkanları, bölge komutanları, askerler, 15 Temmuz şehitlerinin yakınları, izciler, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Katılımcılara kamyonlarla erzak verildi, Şehitler için Kur’anı Kerim okunurken Türk bayrakları dağıtıldı.

Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan’ın giydiği ‘İngiltere bayraklı’ mont dikkat çekti.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile