Azez'de Mahkeme Binasına Saldırı 60 Kişi Öldü

Azez'de Mahkeme Binasına Saldırı 60 Kişi Öldü

Patlama sesinin Türkiye'den duyulduğu ve ilk belirlemelere göre 60 kişinin hayatını kaybettiği bombalı araç saldırısıyla ilgili olarak ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe ediliyor. 

Terör örgütü DAEŞ tarafından gerçekleştirilen bombalı araç saldırısında Azez ilçesinde yer alan mahkeme binasının hedeflendiği görülüyor. 60 ölü haberinin yanı sıra Kilis Devlet Hastanesi'nde şuan için 20 yaralının bulunduğu da gelen bilgiler arasında yer alıyor. 

Azez mahkeme binasında gerçekleştirilen terör saldırısının ardından Türkiye - Suriye sınır hattında da hareketlilikler yaşanmaya başladı. Yaralıların en yakın konumda yer alan Kilis Devlet Hastanesi'ne getirileceğinin haberi gelmesi üzerine hastane bünyesinde de hazırlıkların yapıldığı ifade ediliyor. 

Hayatının kaybeden ve yaralananların büyük bir bölümünü sivil vatandaşlar oluştururken ölü sayısının artababileceği ihtimalleri üzerinde de duruluyor. Patlamanın ardından açıklanan ölü sayısı 25 iken kısa bir süre sonra açıklanan yeni bilgilerde ise 60 kişinin öldüğü ifade ediliyor. 

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile