AÖF Sınav Giriş Belgesi ve Yerleri belli oldu

AÖF Sınav Giriş Belgesi ve Yerleri belli oldu

5.0

Anadolu Üniversitesi geçtiğimiz günlerde tüm sınav takvimini açıkladı. Yayınlanan takvime göre AÖF öğrencileri 26-27 Kasım tarhilerinde yılın ilk sınavlarına girecekler. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nin 2016-2017 ilk sınavlarında bazı değişiklikler de olacak. Bunlar arasında öğrencileri en çok ilgilendireni 4 yanlışın 1 doğruyu götüreceği kuralı. Artık AÖF öğrencileri yapacakları her yanlış için 0.25 doğrudan da olacak. 

AÖF Sınav Yerleri Ne Zaman Açıklanır?

Yılın ilk AÖF sınavı önümüzdeki hafta sonu yapılacak. Ancak halen daha sınav yerleri açıklanmadı. Tahminlere göre Salı günü açıklanması ön görülen AÖF sınav yerleri bazı öğrenciler seyahat durumunu gündeme getireceği için öğrenciler biraz tedirgin. AÖF ilk dönem vize sınav yerlerinin açıklanmaması sınav giriş belgelerinin de aksamasına neden olacak. 

AÖF Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

AÖF'nin ilk sınavına girecek olan öğrenciler AÖF'nin kendi sisteminde yer alan sınav giriş belgesi ile sınava alınacak. Sınav giriş belgesi olmayan AÖF öğrencileri sınava alınmayacak. Çıktı olarak alınabilen sınav giriş belgesi AÖF'nin sistemine öğrenci numarası ve şifre ile giriş yapılarak alınabiliyor. 

AÖF'de Yeni Sınav Kuralı

AÖF'nin bu yıl ilk kez uygulayacağı yeni sistemine göre öğrencilerin her bir yanlışı 0.25 doğrusunu götürecek. ÖSYM'den bildiğimiz bu sistem öğrencilerin isyanına neden olacak olsa da sallayarak soru tutturma olasığını düşürdüğü için daha adil bir sistem. 

AÖF Sınav Tarihleri 

Güz Dönemi Vize Sınavları: 26-27 Kasım 2016

Güz Dönemi Final Sınavları: 14-15 Ocak 2017

Yaz Dönemi Vize Sınavları: 15-16 Nisan 2017

Yaz Dönemi Final Sınavları: 27-28 Mayıs 2017

2016-2017 Tek Ders Sınavları: 15 Temmuz 2017

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile