Amerika'da Cami Çıkışında Müslüman'a Saldırı

Amerika'da Cami Çıkışında Müslüman'a Saldırı

5.0

ABD'nin California eyaletinde bir Müslüman cami çıkışında saldırıya uğradı. Olayın ardından başlatılan operasyonlarda şüpheli iki kişide biri gözaltına alındı.

Simi Valley kentinde meydana gelen olayda, polis tarafından kimliği Jonh Matteson olarak açıklanan saldırganın, cami çıkışında bir Müslümanı darp ettiği belirtildi.
Polisin yaptığı açıklamada, olayın caminin yakınındaki otoparkta meydana geldiği, Matteson'un cami çıkışında bir kişiye önce sözlü tacizde bulunduğu ardındanda darp ettiği söylendi.

Daha öncede benzeri bir çok suçtan ceza alan 29 yaşındaki Matteson 'Nefret suçu'' gerekçesiyle gözaltına alındı. Saldırıyla alakası olduğu düşünülen bir kişi daha polis tarafından aranıyor.
Cami cemaatinden bir kişi, saldırganın cami tuvaletini kullanmak istediğini, halka açık olmadığı gerekçesiyle reddedilince hakaretler ederek, olay yerini terk ettiği bilgisini verdi.

Saldırganın, bir süre sonra yanına bir kişiyi daha alıp geri döndüğü ve cemaat mensubuna saldırdığını söyledi.
Simi Valley saldırısının, California'da beş farklı camiye tehtit mektubu gönderildikten sonra meydana gelmesinin altını çizen Amerikan- İslam İlişkileri Konseyi Başkanı Los Angeles Direktörü Hüssam Ayluş,başkanlık seçiminin ardından çok sayıda taciz ve saldırı ihbarı aldıklarını ekledi.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile