Aleyna 3 Bakanlığı Devreye Soktu

Aleyna 3 Bakanlığı Devreye Soktu

5.0

Aleyna Tilki, Üç Bakanlığı Harekete Geçirdi

Lise öğrencisi Aleyna Tilki'nin, kanunen yasak olmasına rağmen geceleri içkili mekanlarda sahneye çıkması Aile, İçişleri ve Çalışma bakanlıklarını harekete geçirdi.

16 yaşındaki şarkıcı Aleyna Tilki'nin içkili mekanlarda sahneye çıkması olayında yeni gelişme! Aile Bakanlığı, Tilki'nin ailesiyle görüşüp uyarıda bulunurken, İçişleri ve Çalışma bakanlıkları, içkili mekanları denetime aldı.

Yetkililer Harekete Geçti

'Cevapsız Çınlama' şarkısıyla şöhrete kavuşan lise öğrencisi Aleyna Tilki'nin, kanunen yasak olmasına rağmen geceleri içkili mekanlarda sahneye çıkması tartışma yaratmıştı. Günaydın'ın manşete taşıdığı; 18 yaşından küçük bir çocuğun içkili mekanlarda çalışmasının çocuk istismarı suçuna gireceği yönündeki haberler, yetkilileri harekete geçirdi.

Aleyna'nın Ailesi İle Görüşüldü

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri, geçtiğimiz günlerde Aleyna Tilki'nin ailesiyle görüştü. Yetkililer; kanunlara göre ailesinin izni bile olsa reşit olmayan bir çocuğun içkili mekanlarda gece çalışmasının mümkün olamayacağını belirterek, bunun çocuk istismarı suçuna gireceğini vurguladı. Bakanlık yetkilileri; aileye, Tilki'nin barlarda sahneye çıkmasından vazgeçmesi gerektiğini, bunun 'çocuğun yüksek yararı' için önemli olduğunu iletti.

İçkili Mekanlar Mercek Altında

Öte yandan Çalışma Ve Sosyal Politikalar ile İçişleri Bakanlığı; 18 yaş altı çocukları çalıştıran içkili mekanları mercek altına aldı. Çocukların gece çalıştırılmasının kanunen yasak olduğunu belirten bakanlıklar, Türkiye genelinde gece çalışma ruhsatı olan iş yerlerini denetime aldı.

"Annem-Babam Olmadan Çıkmıyorum" 

Kanunlara göre içkili mekanlarda çalışması mümkün olmayan Aleyna Tilki; "Yanımda annem babam olmadan sahneye çıkmıyorum" demişti. Yetkililer ise; bir çocuğun, anne-babası yanında olsa bile valilik izni olmadan içkili ortamlarda çalıştırılamayacağını belirtmişti.

Aleyna Tilki'nin çıktığı programdaki tavırları ve konuşmalı da günlerce sosyal medyada konuşulmuş ve büyük yankı uyandırmıştı.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile