8 Ocak AÖL Sınavları Yapılacak Mı?

8 Ocak AÖL Sınavları Yapılacak Mı?

5.0

İstanbul ve Tekirdağ bölgeleri başta olmak üzere kar yağışı yurt genelinde dünden beri etkili olmaya devam ediyor. Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı'nın akademik takviminde 7 - 8 Ocak 2017 tarihlerinde açık öğretim lise sınavları yapılacağı belirtiliyor. Fakat yoğun kar yağışından dolayı ortaya çıkabilecek mağduriyetlerin önüne geçilebilmesi için sınavların ileri bir tarihe ertelenmesi bekleniyordu. 

Dün gece saatlerine kadar öğrenci ve öğretmenlerin beklediği resmi açıklama ise gelmeyince sabahın erken saatlerinde binlerce öğrencinin yola çıkmasına rağmen yoğun trafik ve ulaşım sorunlarından dolayı birçok kişinin mağdur olduğu haberleri gelmeye başladı. Kardan Dolayı 2017 AÖL Sınavlarına Giremeyenler İçin Mazeret Sınavı Yapılacak Mı? ve 2017 AÖL Sınavları İptal Edildi Mi? haberlerine gelen yorumlardan da yaşanan mağduriyetler son derece açık ve net bir şekilde görülüyor. 

Gözler 8 Ocak İçin Yapılması Beklenen Açıklamada

Bilindiği üzere AÖL sınavları 8 Ocak günü de yapılacak. Meteoroloji raporları kar yağışının yarın da devam edeceğini gösterirken gözler yapılacak olan açıklamalara çevrildi. 

Dün her hangi bir açıklama yapılmayan ve tatil edilmeyen AÖL sınavlarının 8 Ocak günü tatil edilip edilmeyeceği merak ediliyor. Her hangi bir resmi açıklama gelmesi durumunda gelişmeleri sizlerle paylaşacağız. 

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


2 Yorum

Yorum Yaz
  1. kubra 09 Oca 2017 12:32

    Acik ogretim lise sinavinin mazereti yapilmali binlerce ogrenci kar yağışı nedeniyle ulaşım saglamadi ve bende dahil cok magdur kaldik lutfen bu sinavin telafisi yapilma

    Cevap Ver
  2. recep 08 Oca 2017 07:58

    Açık öğretim lise sınavına sabah yarım saat kar ulaşım yüzünden geç kaldım ve sınava alınamadım mibüsler geçmiyor İST/Tepecik'ten mimarobaya 3 kilometre yürümek zorunda kaldık nasıl sorumsuzluk olur bu kadar yoğun kar yağışı nedeniyle net bir açıklama yapılmadı o kadar insan mağdur olduk çokmu zor geldi bir açıklama yapması yoksa valibeyin sınavlardan haberi yokmu bütün haber siteleri valibeyden gelecek cevabı beklediğini yazdı

    Cevap Ver

Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile