5100 mAh Batarya ile Lenovo P2 Şarj Problemini Bitiriyor

5100 mAh Batarya ile Lenovo P2 Şarj Problemini Bitiriyor

Son zamanlarda teknoloji devleri tarafından üretilip satışa sunulan akıllı telefon modellerinde ekran boyutlarının büyüdüğü ve özelliklerinde de artışların yaşandığı görülüyor. Tüm bunlara bağlı olarak pil teknolojisinde aynı oranda gelişme sağlanamamakta ve şarj sürelerinin oldukça kısa olması büyük tepkilere yol açmaktadır. 

Günümüzde akıllı telefon kullanıcılarının yaşadıkları problemlerin başında batarya problemi yer alıyor. Birçok firma tarafından problemin ortadan kaldırılması için ar-ge çalışmalarına ağırlık verilse de yeterli ilerleme sağlanamıyor.

Üstün donanım özellikleriyle tanıtımı gerçekleştirilen Lenovo P2 modelinin batarya problemini de büyük oranda çözmeyi amaçlakdığı görülüyor. Cihazın son derece ince bir tasarıma sahip olmasına rağmen bünyesinde 5100 mAh bataryaya yer vermesi ile birlikte yeterli kullanım süresini sunması bekleniyor. 

4 GB RAM ve Snapdragon 625 yonga seti telefonun bataryası haricinde dikkat çeken diğer teknik ayrıntılar arasında göze çarpıyor. Tüm bunlara rağmen Lenovo P2 modelinin ülkemizde 1.699 TL'den satışa sunuluyor olması büyük bir beğeni toplamakta olup oldukça yoğun bir ilgi gösterildiği ifade ediliyor. Yakın zamanda da stok problemlerinin yaşanmaya başlayacağı tahmin ediliyor.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile