2018 Skoda Octavia RS Ortaya Çıktı

2018 Skoda Octavia RS Ortaya Çıktı

Skoda'nın C segmenti otomobili Octavia bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda makyajlanmıştı. Octavia'nın performans versiyonu RS'i sır gibi saklayan Skoda nihayet gün yüzüne çıkardı. Standart Octavia'ya göre yere 15 mm daha yakın olan Octavia RS'te 17 ve 19 inçlik alaşımlı jantlar yer alacak. 

İç tasarımında makyajlanan Octavia'nın izlerinin yer aldığı Octavia RS'te 220 voltluk priz yer alıyor. Kol dayama ünitesinin orta kısmında yer alan bu priz arka koltulara doğru bakıyor ve yanında arka koltuların koltuk ısıtma düğmeleri yer alıyor. Anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliğine sahip olan yeni Octavia RS'te özel yapım sportif ve üzerinde RS simgesinin yer aldığı koltuklar kullanılmış. 

Yenilenen Skoda Octavia RS hem sedan hem de Combi ismindeki station wagon kasa ile sunuluyor. 245 hp'lik 2.0 TSi benzinli ünitenin beklendiği Octavia RS'te malesef yine 230 hp'lik 2.0 TSi ünite yer alıyor. Dizel cephesinde 184 hp'lik 2.0 TDi üniteye yer verilen Octavia RS'te elektronik diferansiyel kilit sistemi yer alıyor. 230 hp'lik benzinli ünite ile 0'dan 100'e 6.7 saniyede ulaşan Octavia RS 184 hp'lik dizel ünitesi ile 100 kilometrede ortalama 4.5 litre yakıt tüketiyor. 

2018 Skoda Octavia RS Ortaya Çıktı
Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile