2016 TEOG İkinci Gün Hangi Derslerin Sınavları Yapılacak?

2016 TEOG İkinci Gün Hangi Derslerin Sınavları Yapılacak?

4.6

Milli Eğitim Bakanlığı taraıfndan temel eğitimden ortaöğretime geçiş aşamasında uygulanan TEOG sistemi kapsamında birinci dönem sınavları önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek. Sekizinci sınıf öğrencilerinin katıldığı bu sınav kapsamında öğrenciler farklı derslerden sınavlara tabi tutulmakta olmakta, daha sonra alınan puanlar neticesinde de lise için tercihler yapılmaktadır. TEOG kapsamında uygulanan ortak sınavların yanı sıra öğrencilerin okul başarıları da tercih puanına direk olarak etki etmektedir. 

2016-2017 TEOG takviminde ilk dönem sınavlarının 23 - 24 Kasım 2016 tarihlerinde yapılacağı ve her hangi bir sebepler sınava giremeyen öğrenciler için mazaret sınavlarının ise 10 - 11 Aralık 2016 günü yapılacağı belirtiliyor. 

TEOG İkinci Dönem Hangi Derslerden Sınav Yapılacak?

24 Kasım 2016 günü TEOG sınavları kapsamında öğrencilere sırasıyla Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil'den sınav yapılacak. 20'şer soru sorulacak olup her sınav için öğrencilere 40 dakika zaman tanınacak. Saat 09:00'da başlayacak olan sınav 11:20'de sona ermiş olacak. 24 Kasım 2016 günü böylelikle 1. dönem TEOG sınavları sona ermiş olacak.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamalarda sınav yapılacak okullarda sınav günleri ders işlenmeyeceğinin de altı çiziliyor.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile