• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gürsel Tekin’den CHP’yi Karıştıracak Çıkış: Adaylar Liyakata Göre Belirlenmedi

Gürsel Tekin’den CHP’yi Karıştıracak Çıkış: Adaylar Liyakata Göre Belirlenmedi

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, 35 yıllık bir partili olarak, aday belirleme sürecinde yaşananlar konusunda “Örgütün sesi olmalıyım” diyerek CHP Genel Merkezi’nin aday belirleme sürecini eleştirdi. Tekin, “Biz liyakatı savunan bir partiyiz. Adaylar liyakata göre belirlenmedi” dedi.

Kendisinin milletvekili olduğu İstanbul konusundan örnek veren Tekin, “Hayatını İstanbul’a vermiş, ben dahil birçok arkadaşımızın ne yazık ki fikirlerine bile danışılmadı” diye konuştu.

“ÇOK DAHA ADİL, ŞEFFAF VE İLKELİ OLABİLİRDİ”

Adayların belirlenmesinin ardından ortaya çıkan tablonun, “CHP’nin oy kazanmasından başka ölçütlerin devreye girdiğini” gösterdiğine vurgu yapan Gürsel Tekin, “Biz eskiden kim CHP’ye bir oy fazla kazandırırsa o aday olmalıdır derdik. Bugün CHP’nin oy kazanmasından ve başarısından başka ölçütler de devreye girmiş durumda. Kişisel, şahsi ölçütler ve keyfilik ne yazık ki maliyetsiz değildir. 31 Mart’ta bu maliyet ile partimizin karşılaşmamasını umut ediyoruz” diye konuştu.

“LİYAKATA ÖNEM VERİLMEDİ”

“Biz liyakatı savunan bir partiyiz. Liyakat ilkesinin her yere egemen olmasını isteriz” diyen Gürsel Tekin, aday belirleme sürecinde liyakat ilkesinin gereğinin yapılmadığını vurguladı. Tekin, “Liyakat ilkesi bir kenara bırakıldı, şahsi yakınlık ve tutum öne çıkartıldı” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin

“BAŞKANLAR LİSTE DIŞI BIRAKILDI”

Tekin, birçok ilde başarılı hizmetlere imza atan belediye başkanlarının “sırf olağanüstü kurultay talep ettikleri için” yeniden aday gösterilmediklerini de iddia etti. Tekin, “Birçok ilde partimize ve vatandaşa başarıyla hizmet eden belediye başkanlarımız yalnızca olağanüstü kurultay talep ettikleri için yeniden aday gösterilmedi. Yine bazı illerde seçimi kazanabilecek seviyede olan halk desteği bulunan arkadaşlarımız da aynı gerekçeyle adaylık dışında bırakıldı. Bu CHP tarihine, kültürüne yakışan bir adım değildir” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: