• DOLAR
  5,2839
  % -0,37
 • EURO
  6,0005
  % -0,06
 • ALTIN
  227,8397
  % 1,10
 • BIST
  101.742
  % 0,01
Gölcüklü Recep Tayyip Erdoğan, Muhtar Adayı Oldu

Gölcüklü Recep Tayyip Erdoğan, Muhtar Adayı Oldu

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yaşamış ve Cumhurbaşkanı ile benzer ismi taşıyan 20 yaşındaki Recep Tayyip Erdoğan isimli genç, muhtar adayı oldu. Genç Recep Tayyip Erdoğan, “1998 yılında ben doğduğumda Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıydı. Soyadımız Erdoğan olduğu için babam esinlenmiş ve bana da Recep Tayyip ismini yerinde görmüş” şeklinde konuştu.

“MAHALLEMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSILCILIK EDECEĞİM”

Küçük yaşından bu yana siyasete katılma ricası olduğunu söyleyen Recep Tayyip Erdoğan, “Cumhurbaşkanımızın gençlere ve muhtarlara verdiği ağırlık sebebiyle ben de muhtar adayı olmaya karar verdim. şu anda 20 yaşındayım. Planlar ve projelerden şimdi bahsetmemizin doğru olmayacağını düşünüyorum fakat lüzum belediyede gerek kamusal alanlarda seçilmem halinde mahallemizi bir genç olarak en iyi şekilde temsilcilik edeceğime inanıyorum” dedi.

“BEN DOĞDUĞUMDA CUMHURBAŞKANIMIZ İBB BAŞKANIYDI”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı yıllarda babasının kendisine bu ismi verdiğini anlatan genç Recep Tayyip Erdoğan, “1998 yılında ben doğduğumda Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıydı. Soyadımız Erdoğan olduğu için babam esinlenmiş ve bana da Recep Tayyip ismini uygun görmüş” biçiminde konuştu.

GÜNLÜK HAYATTA YAŞADIĞI YANLIŞ ANLAŞILMALARI ANLATTI

Jurnal hayatta isminden nedeniyle garip olaylar ve hatalı anlaşılmalar yaşadığını da anlatan Muhtar Adayı Erdoğan, “Bir seferinde İzmit’ten Gölcük’e dönerken trafik kazası geçirdik. Hastaneye gittiğimizde oradaki polis benim ismimi telsizden anons edemeyeceğini söyleyerek kendi şahsi cep telefonuyla üstlerini aradı. İsmim Cumhurbaşkanımız ile benzer olduğu için telsiz anonsunda hatalı anlaşılmaya sebep olabileceğini söyledi bana. Biz yurtdışına fazla sık gidip geliyoruz. Özellikle Almanya’ya gittiğimde yeşil pasaportum olmasına karşın, yani vize olmadan sadece pasaport ile giriş çıkış yapabilmem gerekirken, Alman polisler kesintisiz bana güçlük çıkartıyorlar. Bunun da yine ismimden kaynaklandığını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Genç muhtar adayı mahallesinde alaka odağı oldu;

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: