• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Gece Çıkan Sese Uyanmadılar, Sabahtan Evlerinin Önünde 100 Tonluk Kayayla Karşılaştılar

Gece Çıkan Sese Uyanmadılar, Sabahtan Evlerinin Önünde 100 Tonluk Kayayla Karşılaştılar

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde yamaçtan kopan dev kaya, yuvarlandığı konut ve ahşap serenderin ortasında kaldı. Gece ses duyan, ancak ne olduğunu anlamayan ev sahipleri, sabahtan kalktıklarında dev kaya kütlesini görür görmez şok yaşadı.

100 TONLUK KAYA PARÇALANARAK ALINACAK

Olay, 6 Ekim’de, Beşikdüzü ilçesi Dağcıla Mahallesi’nde gece saatlerinde meydana geldi. Yamaçta oluşan heyelanla birlikte dev kaya kütlesi hareket etti. Yuvarlanan kaya konut ve bir ahşap serenderin ortasında kaldı. Gece sesler duyan fakat ne olduğunu anlamayan konut sahipleri, sabahtan kalktıklarında dev kaya kütlesi ile karşılaştı, büyük şok yaşadı. Baht eseri kayanın evlere isabet etmemesi faciayı önledi. AFAD ekipleri kayanın çevresinde incelemelerde bulundu, tutanak tuttu. Teknik incelemede 100 ton dolayında olduğu tahmin edilen kayanın tehlike oluşturmaması için parçalanarak alınması planlandı. Vatandaşlar, kayanın hareket edebileceğinden korktuklarını belirterek bir lahza önce parçalanmasını istedi.

‘GÖZLERİMİZE İNANAMADIK’

Ev sahibi Kudret Yıldız, gece uyudukları sırada bir ses duyduklarını ama olayın ne olduğunu anlayamadıklarını belirterek, Gece hafif bir ses duyduk fakat ne oldu anlamadık. Sabahleyin kalktık baktık ancak dev kaya evimizin yanında duruyor. Gözlerimize inanamadık. Mucizevi bir şekilde kaya eve çarpmadı. Bu olay gündüz olsa biz çevrede oluyorduk. Büyük bir yıkım yaşayabilirdik. Allah korudu dedi.

FACİADAN DÖNÜLDÜ

Fatma Yıldız da “Gündüz evin çevresinde çalışıyorduk. Bu olay gündüz olsa o kayanın aşağı kalırdık. Olağanüstü kurtulduk. Büyük faciadan dönüldü. Bu kaya aşağıya gitseydi evlere de zarar verirdi, can kaybına yol açabilirdi. Bir an önce kayanın alınmasını istiyoruz” diye konuştu. Mahallenin büyük bir afetten kurtulduğunu belirten komşularıda kayanın risk oluşturmaması için önlem alınmasını istedi.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: