• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Gece Çıkan Sese Uyanmadılar, Sabahleyin Evlerinin Önünde 100 Tonluk Kayayla Karşılaştılar

Gece Çıkan Sese Uyanmadılar, Sabahleyin Evlerinin Önünde 100 Tonluk Kayayla Karşılaştılar

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde yamaçtan kopan dev kaya, yuvarlandığı ev ve ahşap serenderin ortasında kaldı. Gece ses duyan, ama ne olduğunu anlamayan konut sahipleri, sabah kalktıklarında dev kaya kütlesini görür görmez şok yaşadı.

100 TONLUK KAYA PARÇALANARAK ALINACAK

Olay, 6 Ekim’de, Beşikdüzü ilçesi Dağcıla Mahallesi’nde gece saatlerinde meydana geldi. Yamaçta oluşan heyelanla birlikte dev kaya kütlesi hareket etti. Yuvarlanan kaya ev ve bir ahşap serenderin ortasında kaldı. Gece sesler duyan fakat ne olduğunu anlamayan konut sahipleri, sabahtan kalktıklarında dev kaya kütlesi ile karşılaştı, büyük şok yaşadı. Talih eseri kayanın evlere isabet etmemesi faciayı önledi. AFAD ekipleri kayanın çevresinde incelemelerde bulundu, zabıt tuttu. Teknik incelemede 100 ton dolayında olduğu varsayım edilen kayanın risk oluşturmaması için parçalanarak alınması planlandı. Vatandaşlar, kayanın hareket edebileceğinden korktuklarını belirterek bir lahza önce parçalanmasını istedi.

‘GÖZLERİMİZE İNANAMADIK’

Konut sahibi Kudret Yıldız, gece uyudukları sırada bir ses duyduklarını fakat olayın ne olduğunu anlayamadıklarını belirterek, Gece hafif bir ses duyduk lakin ne oldu anlamadık. Sabahtan kalktık baktık fakat dev kaya evimizin yanında duruyor. Gözlerimize inanamadık. Olağanüstü bir şekilde kaya eve çarpmadı. Bu durum gündüz olsa biz çevrede oluyorduk. Büyük bir facia yaşayabilirdik. Allah korudu dedi.

FACİADAN DÖNÜLDÜ

Fatma Yıldız da “Gündüz evin çevresinde çalışıyorduk. Bu durum gündüz olsa o kayanın aşağıda kalırdık. Doğaüstü kurtulduk. Büyük faciadan dönüldü. Bu kaya aşağıya gitseydi evlere de hasar verirdi, can kaybına yol açabilirdi. Bir lahza önce kayanın alınmasını istiyoruz” diye konuştu. Mahallenin büyük bir afetten kurtulduğunu belirten komşularıda kayanın tehlike oluşturmaması için önlem alınmasını istedi.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: