• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Fırtına Yıktı Geçti! Çatısı Uçan Aile Kışın Ortasında Perişan Oldu

Fırtına Yıktı Geçti! Çatısı Uçan Aile Kışın Ortasında Perişan Oldu

Adana’da rüzgar nedeniyle evlerinin bir bölümünün çatısı uçan aile maddi imkansızlık nedeniyle çatıyı yaptıramadığı için yağmurlu ve soğuk havada çatısız evde yaşam mücadelesi veriyor. Rüzgardan sonra bir hafta boyunca yağan yağmurlarda aile perişan oldu. 4 çocuk annesi Ayşe Varhan, “Rüzgarlı gecede bir gürültüyle uyandık. Biz deprem oldu sandık ama evin çatısı uçmuştu. Kışın ortasında dışarıda kaldık. Hayırseverlerin bize ellerini uzatmasını istiyoruz” diye konuştu.

VARINI YOĞUNU ORTAYA KOYARAK YAPTIĞI EV ZARAR GÖRDÜ

Adana’da yaklaşık 20 gün önce çıkan şiddetli rüzgar, hayatı olumsuz etkiledi. Şehrin birçok yerinde ağaçlar kökünden sökülüp devrilirken, bu rüzgar işsiz olan Timur Varhan’ı da vurdu. Varhan’ın eşi Ayşe, çocukları Aysima (10), Ziya (8), Habitcan (5) ve Leyla (1) için varını yoğunu ortaya koyarak yaptırdığı evi zarar gördü.

RÜZGARDA ÇATININ BİR KISMI UÇTU

Varhan yokluk nedeniyle 2 odalı, çatısı da kontrplaktan bir ev yaptırdı. Bu aşırı rüzgarlarda çatının bir kısmı uçtu.

YAĞMUR NEDENİYLE PERİŞAN OLDULAR

Varhan bu kez işsiz olduğu için çatının uçan kısmını bir türlü yaptıramadı. Rüzgardan sonra bir hafta boyunca yağan yağmurlarda aile perişan oldu.

“KIŞIN ORTASINDA DIŞARIDA KALDIK”

4 çocuk annesi Ayşe Varhan, “Rüzgarlı gecede bir gürültüyle uyandık. Biz deprem oldu sandık ama evin çatısı uçmuştu. Kışın ortasında dışarıda kaldık. Ne yapacağımızı şaşırdık. Çatının üzerini naylonla kapladık ama rüzgar uçuruyor. Bu kez naylonların üzerine koyduğumuz taşlar içeriye düşüyor. Evimize giremiyoruz. Hayırseverlerin bize ellerini uzatmasını istiyoruz” diye konuştu.

Kaynak: İHA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: