• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
FETÖ Sanığından Mahkeme Heyetine Tehdit Dolu Sözler: Sizi Yargılayacağız

FETÖ Sanığından Mahkeme Heyetine Tehdit Dolu Sözler: Sizi Yargılayacağız

Yargıtay 9. Ceza Dairesinde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden yargılanan eski Yargıtay üyesi Hüseyin Güngör Babacan, tavırları sebebiyle mahkeme salonundan çıkarıldığı sırada mahkeme heyetine “Nasıl olsa sizi yargılayacağız.” tehdidinde bulundu.

ESKİ HSYK ÜYELERİNİN YARGILANMASINA DEVAM EDİLDİ

FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sonrası meslekten ihraç edilen ve tutuklanan eski Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay ile Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelerinin yargılanmasına devam edildi.

Birincil derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 9. Suç Oluşturan Dairesince, Yargıtay ilave binadaki salonda görülen duruşmaya sanık eski Yargıtay üyesi Hüseyin Güngör Babacan ile avukatı ve yakınları katıldı.

Duruşmada ilk olarak dosyaya gelen yazı cevapları ve belgelerin okunmasının peşinde Yargıtay Cumhuriyet Savcısı’na söz verildi.

“HITABE ÜSLUBUNA DIKKAT ET”

Bu sırada, sanık Babacan “Bir dakika.” diyerek araya girdi. Duruşma Başkanı Maruf Alikanoğlu ise kullandığı üslup nedeniyle sanığa tepki gösterdi. Alikanoğlu, “Sen Yargıtay üyeliği yapmış adamsın, nasıl böyle müdahale edersin. Sonradan söz vereceğim, konuşma üslubuna uyari et.” dedi.

“NASIL OLSA SİZİ YARGILAYACAĞIZ BİZ”

Sanık Babacan ise heyete bağırarak, “Beni azarlayamazsın, ben Yargıtay üyesiyim. Reddi etken talebimi değerlendireceksiniz.” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine, Duruşma Başkanı Alikanoğlu, sanığın tavırları nedeniyle duruşmadan çıkarılmasına karar verildiğini bildirdi. Sanık Babacan duruşma salonundan çıkarken, “Tahliye de talep etmiyorum, nasıl olsa sizi yargılayacağız biz.” dedi.

Sanığın salondan çıkarılmasının ardından avukatları savunma yaptı. Sanığın reddi dominant talepli dilekçesi de heyete verildi.

Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Mutahhar Keleşoğlu, duruşmayı uzatmaya yönelik olduğundan sanığın reddi hakim talebinin kabul edilmemesini istedi.

Bahşedilen aranın peşinde duruşma heyeti sanığın reddi etken talebini reddetti ve tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: