• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Et Fiyatlarında Yüzde 20 İndirime Gidildi

Et Fiyatlarında Yüzde 20 İndirime Gidildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla ülkede genel piyasada yüzde 10 indirim kampanyasına Adana’daki kasap esnafı da destek verdi. Adana Kasaplar Tavuk Balık Eti Şarkütericiler Odası, idare heyeti kararıyla il ve ilçeleri kapsayacak şekilde odaya belirtilen tüm kasaplarda, et fiyatlarına yüzde 10 indirim yaptı. Kasapların da desteğiyle et fiyatları, yüzde 20 oranında düştü. Kemiksiz etin 55 lira, kemikli etin 45 lira olduğu kasaplarda bundan böyle yeni fiyatlar, kemikli et 35 lira, kemiksiz et ise 45 lira olacak şekilde vatandaşa sunuldu.

“MARKETLERDEKİ FİYATLARIN YARISINA DEK İNDİ”

Adana Kasaplar Tavuk Balık Eti Şarkütericiler Odası Başkanı Saruhan Yağmur, fiyatların marketlerdeki fiyatların neredeyse yarısına değin indiğini belirterek, “Tavuklarda yaşanan indirimden sonradan kasaplarımız da indirim yapmak istediklerini bize iletti. Biz de esnafımızın bu isteğine idare heyeti olarak olumlu baktık. Hem devletimizin yanında elde etmek ayrıca de vatandaşlarımızın ucuz ve dinç et yiyebilmesi için böyle bir indirime gittik. Daha önce kemiksiz et 55 lira, kemikli et 45 liraydı. İndirimlerle birlikte etin şimdiki fiyatı kemikli et 35 lira, kemiksiz et 45 lira şeklinde oldu” dedi.

“MARKETLER 70-75 LİRAYA KEMİKSİZ ET SATIYOR”

Market zincirlerindeki et fiyatlarının yanına varılmaz pahada oranda tutulduğunu ve bu fiyatların mutlaka denetlenmesi gerektiğine dikkat çeken Yağmur, “Marketler koyun ve büyükbaş olmadığı bahaneleriyle 70-75 liraya kemiksiz et satıyor. Eğer Tarım ve Orman Bakanlığı bize yoklama yetkisi verirse bunun önüne geçer, et ihraç eder ayla geliriz. Sadece Adana’da bin 200’e yakın han var ve bu hanlarda yaklaşık 700-800 bin adet koyun olduğunu düşünüyoruz. Yani ithal ete gerek yok. İthal edilen etler Adana’ya gelse zeka ben kasabıma sattırmam” diye konuştu.

“BESİCİMİZ FINANSAL STOK ETMEZSE DIŞARIDAN İTHAL ETE DE İHTİYACIMIZ OLMAZ”

Kasap esnafı olan Mehmet Halit Erkek ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a genel piyasada yapılan yüzde 10 indirim kampanyası için teşekkür ederek, “Beklentimiz et fiyatlarının daha da düşeceği yönünde. İnşallah daha da düşer, milletimiz de bundan böyle et yiyebilir. Besicimiz elindeki malı stok etmezse dıştan ithal ete de ihtiyacımız olmaz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: