• DOLAR
  5,3121
  % 0,63
 • EURO
  6,0105
  % 0,77
 • ALTIN
  226,4565
  % 0,43
 • BIST
  101.729
  % -0,96
Esnaf, Yeğeninin Olayı İle İlgili Polise ”Nasıl Oldu” Diye Sorunca Tekme Tokat Dayak Yedi

Esnaf, Yeğeninin Olayı İle İlgili Polise ”Nasıl Oldu” Diye Sorunca Tekme Tokat Dayak Yedi

Afkonkarahisar’da sanayi esnafı, evli ve 3 çocuk sahibi Mustafa Uçmak (33), otomobille drift yapan yeğenlerinin gözaltına alındığını duyup, gittiği olay uygun polis ekiplerince dövüldü. Ters kelepçe de takılan Uçmak, bu halde hastane önüne bırakıldığını söyledi. Uçmak, kendisinin ve 2 yeğeninin dövülmesiyle ilgili davacı olduklarını söyledi. Esnaf, ”Polis ekiplerine sordum. ‘Ne oldu ağabey, nasıl oldu’ diye. Ben bu soruyu sorar sormaz darp etmeye başladılar.” dedi. Olay anı ise emniyet kameralarınca anbean kaydedildi.

GÖZALTINA ALINIRKEN ZORLAMA UYGULANDI

Durum, 14 Ekim Pazartesi günü saat 18.30 sıralarında, Afyonkarahisar 1. Minik Sanayi Sitesi’nde meydana geldi. Sanayi içinde devriye görevi yapan motorize polis ekipleri, M.T.’nin (17) otomobiliyle drift yaptığını fark etti. Polisin önlemek istediği M.T. ile ekipler arasında kovalamaca oldu. sonradan sanayi içindeki öteki polis ekiplerinin de desteğiyle M.T.’nin kullandığı araba durduruldu. Polis, M.T. ile araçta yer alan A.İ.U.’yu (15) gözaltına olmak istedi. M.T. ve A.İ.U.’ya, sözde, güçlük çıkarınca gözaltına alınırken zorlama uygulandı.

DÖVÜP, ZIT KELEPÇE TAKTILAR

Ağabeyinin oğlu A.İ.U. ile halasının oğlu M.T.’nin gözaltına alındığını duyan sanayi sitesi esnafı Mustafa Uçmak da durum yerine geldi. Yeğenlerinin durumunu ve neden gözaltına alındığını soran Uçmak, sözde, polis tarafından dövüldü. Polisin ters kelepçe taktığı Mustafa Uçmak, yere yatırılırken, polislerden biri de başına tekme attı. A.İ.U. ve M.T., polis merkezine götürüldü. Mustafa Uçmak ise sözde, kelepçeli halde Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nin önünde bırakıldı. Başında, karnında ve bacaklarında yaralar bulunan Uçmak, hastaneden darp raporu aldıktan sonra polis merkezine artan bir şekilde, kendisini dövdüğünü öne sürdüğü polisler hakkında davacı oldu. A.İ.U. ve M.T. de polis merkezindeki işlemlerinin peşinde hür bırakıldıktan daha sonra aynı olayla ilgili şikayette bulundu.

SORDUĞU SORU YÜZÜNDEN DAYAK YEDİ

Mustafa Uçmak, olayın şokunu hala atlatamadığını belirterek, ”Olay 1. Sanayi Sitesi’nde meydana geldi. Yeğenlerim bir durum yaşamış ve ben de bunu duydum. Yanlarına gittiğimde darp olayını gördüm. Yeğenlerime bunu sorduğumda yanıt veremediler. sonra polis ekiplerine sordum. ‘Ne oldu ağabey, nasıl oldu’ diye. Ben bu soruyu sorar sormaz darp etmeye başladılar. Ben de ne olduğunu anlayamadım. Benim sorduğum soruya direkt cevap darp oldu.” dedi.

”HASTANE ÖNÜNE BIRAKIP KAÇMIŞLAR”

Kendisiyle birlikte A.İ.U. ve M.T. ile ağabeyi Kenan Uçmak ve oğlu Ş.U.’nun da dövüldüğünü öne süren Mustafa Uçmak, Lakin en çok darbeyi ben aldım. Haksız yere aldım. Yeğenlerimin niçin gözaltına alındıklarını ise bilmiyorum. Tek amacım olayı öğrenmekti. Bana ters kelepçe takarak biber gazı sıktılar. Botlarıyla giriştiler. sonra beni sürüyerek polis arabasının arkasına götürdüler. Arabanın içerisinde kafamı demirlere çarptılar. Bunu 3- 5 sefer yaptılar. Ondan sonradan botlarıyla giriştiler. sonradan polis arabasıyla hastane önüne bırakıp kaçmışlar diye konuştu.

Mustafa Uçmak, durum esnasında çevredeki esnaf arkadaşlarının aracılık etmek istediğini; ama polisin engel olduğunu ileri sürdü.

”EŞİMİ KANLAR İÇİNDE GÖRDÜM”

Olayı duyduktan sonradan hastaneye giden Şerife Uçmak (30), eşini kanlar içinde gördüğünde baygınlık geçirdiğini dile getirerek, Eşim beni bıraktı ve olayın olduğu yere gitti. Aradım ve daha sonra durumunu öğrendim. Minibüsle hemen hastaneye gittim. Eşimi kanlar içinde gördüm. Bayılmışım. Ne yaptığımı bilmiyordum. Evimin direği eşim dedi.

Afyonkarahisar Valiliği ve İl Güvenlik Müdürlüğü’nden olayla ilgili hemen şimdi yorumlama yapılmadı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: