• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Erdoğan’ı Taşıyan Uçak, Tarihi Açılış İçin 3. Havalimanı’na İniş Yaptı

Erdoğan’ı Taşıyan Uçak, Tarihi Açılış İçin 3. Havalimanı’na İniş Yaptı

76,5 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın sıfırdan yapılan en büyük havaalanı olan İstanbul yeni havalimanının ilk fazının açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı içeren uçak İstanbul Yeni Havalimanı’na indi.

İSTANBUL YENİ HAVALİMANI’NIN AÇILIŞINI ERDOĞAN YAPACAK

Cumhuriyetin kuruluş sene dönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşecek İstanbul Yeni Havalimanı başlangıç törenine, dünyanın dört bir yanından 50’nin üstünde üst düzey davetli şahitlik edecek.

BIRINCIL SEFER ANKARA’YA DÜZENLENECEK

Başlangıç töreninin ardından birincil sefer, 31 Ekim günü saat 11.30’da Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Ankara uçuşuyla gerçekleştirilecek. THY, birincil seferini bünyesindeki en büyük yolcu uçağı olan 349 birey kapasiteli Boeing 777-300 tipi geniş gövdeli uçakla icra edecek. İkinci sefer ise yine Boeing’in 737-800 tipi uçağıyla Kıbrıs Ercan Havaalanı’na yapılacak. İstanbul yeni havalimanına ilk iniş yapacak uçak ise, saat 14.15’de Ankara-İstanbul seferini yapan uçak olacak. THY, birincil aşamada İstanbul yeni havalimanı iç hatlarda Ankara, İzmir, Antalya; dış hatlarda ise Kıbrıs Ercan ve Bakü’ye müşterek edinmek üzere birer sefer gerçekleştirecek. Seferler zamanla aşamalı olarak attırılacak.

DÜNYANIN EN İYİ VALIZ SİSTEMİNE SAHİP

İstanbul Yeni Havalimanı’nda valiz bekleme süresi de azalacak. Saatte 10 bin 800 valiz işletme kabiliyeti olan 42 kilometre uzunluğundaki bagaj sistemiyle 13 check-in adasından toplanacak bagajlar uçaklara ve yolculara süre kaybettirmeden ulaşacak. Erken gelen bagajların depolanması için EBS (Erken Bavul Sistemi) devrede olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: