• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Erdoğan’dan G20’de YPG uyarısı

Erdoğan’dan G20’de YPG uyarısı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi’nin düzenlendiği Costa Salguero Fuar Alanı’ndaki basın toplantısında, önümüzdeki dönemde G-20 ülkelerinin mülteci meselesine daha fazla ağırlık vermesi gerektiğine inandığını söyledi.

“Türkiye olarak üzerinde önemle durduğumuz bir diğer konu, mülteciler ve terörizm başlıklarıdır.” diyen Erdoğan, küresel güvenlikle doğrudan bağlantılı olarak gördükleri bu konuların G-20’nin gündeminde daha fazla yer tutmaya başlamasının sevindirici olduğunu dile getirdi.

Erdoğan'dan G20'de YPG uyarısı

Erdoğan, “Üzülerek belirtmek isterim ki bu konuda terör örgütleri arasında ayırım yapan tehlikeli bir anlayışla karşı karşıyayız.” değerlendirmesinde bulundu.

“TERÖR MİLİTANLARI BATI ÜLKELERİNDE RAHATÇA DOLAŞIYOR”

Bu çifte standarda, hem yurt içinde gerçekleşen terör eylemlerinde hem de Suriye’de bizzat şahit olduklarını aktaran Erdoğan şöyle devam etti: “Türkiye içinde eylem yapan, sivilleri öldüren, teröre bulaşan militanlar, siyasi sığınmacı adı altında  Batı ülkelerinde ellerini kollarını sallayarak gezebiliyor, hatta haraç toplayabiliyor. 15 Temmuz gecesi, darbe girişiminde bulunup, 251 insanımızın kanına giren FETÖ’cüler, kendilerine sunduğumuz dosyalar dolusu delile, belgeye rağmen kimi ülkeler tarafından korunuyor. 2 bin 193 vatandaşımız o gece yaralanmıştır. Onlar da yine aynı şekilde herkes tarafından biliniyor ama buna rağmen korumacılık devam ediyor. Müttefiklerimiz tarafından DEAŞ’la mücadele bahanesiyle PKK’lı teröristlerin binlerce tırlık silahla ve mühimmatla desteklendiğine her gün bizzat şahit oluyoruz. Böyle ikircikli bir tavrın terörü yok etmek yerine terör örgütlerine cesaret vereceği açıktır.”

Erdoğan'dan G20'de YPG uyarısı

“BİR TERÖR ÖRGÜTÜ ELİYLE DİĞERİ YOK EDİLEMEZ”

Bir terör örgütü eliyle diğerinin yok edilemeyeceğinin acı tecrübelerle ortaya çıktığını anlatan Erdoğan, Türkiye’nin geride bırakılan süre zarfında DEAŞ’la mücadeleden yabancı terörist savaşçıların engellenmesine kadar çok ciddi çaba yürüttüğünü belirtti.

“70 BİN KİŞİYE ÜLKEMİZE GİRİŞ YASAĞI KOYDUK”

Erdoğan, “DEAŞ ve benzeri terör örgütleriyle irtibatından şüphelenilen 70 bin kişiye ülkemize giriş yasağı koyduk. Suriye’deki terör örgütleriyle irtibatı tespit edilen 7 bin kişiyi sınır dışı ettik.” diye konuştu.

“SURİYE’DE DEAŞ’A TARİHİNİN EN AĞIR DARBELERİNİ İNDİRDİK”

Fırat Kalkanı Harekatı ile 3 binin üzerinde DEAŞ’lı, Zeytin Dalı Harekatı ile de 4 bin 500 civarında PYD’li teröristin etkisiz hale getirildiğini bildiren Erdoğan, şehitler verme pahasına Suriye’de DEAŞ’a tarihinin en ağır darbelerini indirdiklerini, bu mücadelenin devam edeceğini ifade etti.

“ÜLKEMİZİN GÜVENLİĞİNİ TEHDİT EDECEN BİR YAPIYA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Başkan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Suriye’nin kuzeyinde ülkemizin ve bölgemizin güvenliğine tehdit oluşturan hiçbir yapıya izin vermeyeceğiz. Fırat’ın batısını olduğu gibi doğusunu da bölücü terör örgütünün zulmünden ve işgalinden çok yakın bir zamanda kurtaracağız. Biz bu tür konularda müttefiklerimizden çifte standart değil, samimiyet bekliyoruz.”

Erdoğan'dan G20'de YPG uyarısı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: