• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Erdoğan’dan Af Tartışmalarıyla İlgili Yeni Açıklama: Talimatı Verdim

Erdoğan’dan Af Tartışmalarıyla İlgili Yeni Açıklama: Talimatı Verdim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Ahali Kongre ve Kültür Merkezi’nde Etken ve Cumhuriyet Savcısı Kura Töreni’nde konuştu. MHP’nin affetme teklifiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, “Maşeri vicdana uygun bir düzenleme haline getirilmesi talimatı verdim” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“FETÖ’nün adalet teşkilatındaki militanlarının kökünü kazıyoruz. Daha var, kazıdık demiyorum kazıyoruz. Bunlar vücuttaki virüsler gibi temizleyeceğiz. Diğer kurumlarımız gibi yargımızın içinde de kamplaşmalara, hizipleşmelere hele hele yasa dışı örgütlenmelere muhakkak müsade vermeyeceğiz.

“BAĞIŞLAMA KONUSUNDA BAKANLIK ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR”

Kanunlarımızın uygulamasında milletimizi rahatsız eden hususların bulunduğu bir gerçektir. Son affetme tartışmaları bu rahatsızlığı daha artırmıştır. Arkadaşlarımızdan gündeme getirilen af tartışmasıyla mücâdele etmek yerine hem içeriğin ayrıca uygulamanın maşeri vicdana yerinde ayla getirilmesi yönünde bir egzersiz başlatmalarını istedim. Bakanlığımız bu konudaki hazırlıkları sürdürüyor. Biz yürütme olarak bu hazırlığı yapmakla sorumluyuz. Nihai tasarruf milletvekillerimize ait. Milletin yüreğini yaralayanların adliyenin bir kapısından girip diğerinden çıkmayacağı bir düzenleme yapılmalı.

“ABD TERÖR ÖRGÜTÜNÜ PALAZLANDIRIYOR”

Amerikan yönetiminin son dönemde ülkemize yönelik tutumları da yeniden aleni bir adaletsizlik örneğidir. Bu ülke, elini milletimizin kanına bulamış bir terör örgütünün elebaşını ve mensuplarını koruyup kollamakla kalmıyor, aynı zamanda sınırlarımız boyunca bir diğer terör örgütünü de palazlandırıyor, güçlendiriyor. Bölgesel ve küresel değişimin bacak sesleri, sağırlaşmış kulakların, nasırlaşmış vicdanların zeka duymazdan, görmezden gelemeyeceği kadar güçlenmiştir. Türkiye, Allah’ın izni ve yardımı ile bu süreçten alnının akıyla çıkacaktır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: