• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Erdoğan, “Tayyipler Alemi” pankartı açan ODTÜ’lülerle görüştü

Erdoğan, “Tayyipler Alemi” pankartı açan ODTÜ’lülerle görüştü

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki kabul Erdoğan’ın öğrencilere geçtiğimiz günlerde akarsu daveti üzerine gerçekleşti.

ODTÜ Mezuniyet töreninde Erdoğan ile ilgili pankart açan ve o dönem gelen eleştiriler üzerine gözaltına alınan öğrenciler daveti kabul ederek bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne gitti.

Görüşmenin de 45 dakika sürdüğü öğrenildi. Görüşmenin oldukça cana yakın bir havada geçtiği Erdoğan’ın bu gözaltılardan duyduğu rahatsızlığa atıfta yer alan sözler kullandığı kaydedildi.

Mezuniyet töreni sırasında pankartı içeren 3 öğrenci gözaltına dargın ve sonra serbest bırakılmıştı.

Pankartı tören alanına götürmeye yardım ettiği bildirilen ve pankartı bastığı belirlenen öğrenciler de dahil olmak üzere 5 birey hakkında da dava açılmıştı.

AK Parti’den tanımlama

öte taraftan AK Parti MYK toplantısı ardından izah etme yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “ODTÜ’lü öğrencilere aleyhinde açılan dava Cumhurbaşkanımızın avukatları göre geri çekilecektir.”dedi.

Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ODTÜ mezuniyet töreninde taşıdıkları pankart nedeniyle gözaltına alınan gençlerle görüştüğü iddiasına yönelik, “Bu gençler kuşkusuz kabul etmeyeceğiz bir pankart taşıyıp Cumhurbaşkanlığı makamına, Cumhurbaşkanımıza dönük asla laf konusu edilmemesi gereken bazı ifadeler kullanan bir pankart taşımışlardı. Doğal olarak ortaya bir dava çıkmıştı. Bu keza ahlaken hatalı bir iştir keza de suçtur. Süre içinde gençler, gençlerin aileleri temas kurdular. Yaptıklarının bu manaya geleceğini düşünmediklerini, o mezuniyet töreninde amaçlamadıkları bir tablonun ortaya çıktığını söylediler. Cumhurbaşkanımızla görüşmek istediler. Cumhurbaşkanımız bu gençleri kabul etti. Cumhurbaşkanımızın onlarla hoş bir sohbeti oldu. Cumhurbaşkanımız adına açılan dava yarın itibariyle geri çekilecektir. Gençlerin yaptıklarından vicdan azabı duyduklarını ifade etmelerine karşılık, Cumhurbaşkanımız da gençleri sevdiğini, yaptıklarının hatalı olduğunun altının çizilmesi bakımından anlamaları gerektiğini söyledi. İyi bir iki taraflı diyalog oldu” ifadelerini kullandı.

öne meydana çıkan haberler

“Cengiz uzayda bile oynar”

İnsan beynine çip

Dünyanın en tehlikeli işi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: