• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Erdoğan Tarih Verdi: İstanbul Havalimanı Birkaç Ay İçinde Tam Kapasite ile Çalışacak

Erdoğan Tarih Verdi: İstanbul Havalimanı Birkaç Ay İçinde Tam Kapasite ile Çalışacak

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Meclis grup toplantısında gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında İstanbul Havalimanı açılışına katılmayan isimlere göndermede bulunan Erdoğan, “Resepsiyonu burada gerçekleştirdik. Mazeret ederek gelmeyenler oldu tabii. Neymiş, Ankara’da kutlanırmış? Sen yeter ama gönlünü ver, gönül olmadıktan daha sonra mazeret fazla” ifadesini kullandı.

Dün açılışı yapılan İstanbul Havaalanı’nın birkaç ay içinde bütün kapasite ile hizmet vereceğini bildiren Erdoğan, “Havalimanında emeği olan herkese şükranlarımı sunuyorum. İç ve dış hatta sembolik uçuşlar başlayacak. Atatürk Havaalanı’nın taşınması yılbaşına dek sürecek. Birkaç ay içinde havaalanı tam kapasite ile çalışacak” dedi.

Erdoğan’ın açıklamasından satırbaşları;

“Geçtiğimiz hafta grup toplantımızın hemen ardından MEB’in 2023 vizy9onu konferansına katıldık. Türkiye’de uzun yıllar eğitimin insanı geliştiren yok, formatlayan bir sistem oldupunu anlattık. Çocukların gönül dünyasını doyurmayı unuttuğumuzu söyledik. 2023 vizyonunun insandan başlıyor olduğunu belirttik. Talim ve terbiye üzerine kurulu bir sistemi kurmakta kararlıyız.

Danıştay’ın konferansına katıldık. Andımız kararıyla yargıda ortaya çıkan huzursuz durumu muhattaplarına ilettik. Cuma akşamı Jandarma ve Sahil Güvenlik’in mezuniyet törenine katılarak 3 bin 351 astsubayımızı devir yerlerine yolladık. Cumartesi günü İstanbul’da tarihi bir zirveye konut sahipliği yaptık. Liderlerle ikili görüşmelerde ağırlıkla Cemal Kaşıkçı konusunu ele aldık. Bilmedikleri konuları kendilerine açıklama etme fırsatı bulduk.

“DÜN İKİ TARİHİ ANI YAŞADIK”

Dün ise 2 tarihi hatıra yaşadık. Cumhuriyetimizin 95’inci yılını, Cumhuriyetimize yakışan bir eserle kutladığımızı düşünüyorum. Malazgirt’ten bu yana bu topraklarımızın vatanımız haline gelmesi için çabalayan şehitlerimizi, gazilerimizi, devlet büyüklerimizi hayırla yad ediyorum. Sınırlarımız içi veya dışarıya görevlerini ifa eden emniyet görevlilerimize başarılar diliyoruz.

AÇILIŞA KATILMAYAN İSİMLERE GÖNDERME

Evet, dün dünyanın en büyük havalimanlarından biri olan İstanbul Havaalanı’nı hizmete açtık. Görüldüğü gibi biz Cumhuriyetimizi laf ile yok, icraat ile kutluyoruz. Öyle bir anma ama, günü birlik değil. Bu kutlama yıllardan beri devam edilecek. Burası 29 Ekim 2019, Cumhuriyetin 95’inci yılında açılmıştı denilecek. Resepsiyonu burada gerçekleştirdik. Mazeret ederek gelmeyenler oldu natürel. Neymiş, Ankara’da kutlanırmış? Sen yeter ancak gönlünü ver, gönül olmadıktan sonradan fazla. Cumhuriyet tarihimizin en büyük yatırımlarından biri olan havalimanımızın ülkemize, bölgemize ve tüm dünyaya bahtı açık olmasını diliyorum. Burası artık bir merkez. Dünyaya buradan dağılma olacak.

“BURADA HAVALİMANI OLMAZ DİYENLER…”

Kıymetli kardeşlerim, 42 ayda bitti. Bize yakışan bu. AK Parti iktidarına yakışan bu. Berlin Havalimanı hala bitmedi. Bundan 3-4 kat büyük olan İstanbul Havaalanı bitti, Berlin Havalimanı bitmedi diyorlar. Biz inandık, azmettik. Burada havaalanı olmaz diyenler olduğunu gördüler. Burası yumuşak zemindir, şudur, budur diyenler havalimanının nasıl olduğunu gördüler, görecekler. 2 pisti hayata geçirdik, diğerlerinin inşaatı devam ediyor. 150 milyon, ihtiyaca tarafından 200 milyona dek kapasite olacak. Pist sayısı yakında 3’e, hepsi tamamlanınca 6 piste çıkacak.

“BİRKAÇ AY İÇİNDE TAM KAPASİTE İLE ÇAKIŞACAK”

İstanbul Havaalanı vegiler hariç 32,4 milyar euroluk bir hesaplı soylu davranış kazandırdı. Bunlar idareli çeşitlilik bilmez. Ancak kuru sıkı atarlar. Havalimanında emeği olan herkese şükranlarımı sunuyorum. İç ve dış hatta sembolik uçuşlar başlayacak. Atatürk Havalimanı’nın taşınması yılbaşına değin sürecek. Birkaç ay içinde havalimanı tam kapasite ile çalışacak.

“BİZ BUNLARA SALON CUMHURİYETÇİSİ DİYORUZ”

Bu kesimin Cumhuriyetimize en küçük faydaları yoktur. Ülkenin hayrına atılan ne adım varsa bunlar aleyhinde çıkmıştır. Biz bunlara salon Cumhuriyetçisi diyoruz. Bunlar milletimize tarihinden, medeniyetinden kopartarak kimliksiz bir batıcılığa hükümlü etmek istediler.

“PARADAN, PULDAN ATATÜRK’Ü ÇIKARAN CHP’DİR”

Darbelerin gerisinde baskıcı ve dikta heveslisi zihniyet vardır. CHP, bu zihniyetin siyasi temsilcisidir. CHP’nin gerçek yüzünü herkesin bilmesi lazım.” Yıllarca Cumhur ve Cumhuriyeti birbirinden ayırmaya çalışanlar büyük hasar verdi. Paradan, puldan Atatürk’ü çıkaran CHP’dir.

“BİZİ ELEŞTİRECEĞİM DİYE SAÇMALIYORLAR”

Andımız tartışması üzerinden ülkemize ve milletimize bağlılığımızı sorgulamaya kalkıyorlar. Bu salon Cumhuriyetçilerine bizim getirdiğimiz hizmet fazla geliyor. Güya, andımız meselesini köpürterek milletimizle aramızanifak sokacaklarını sanıyorlar. 2015’ten bu yana nerdeydiniz? Kendilerini trajikomik durumlara düşürüyorlar. Son günlerde kara önlük giyen, meydanlara dökülen koca koca adamlar gördüm. Bizi eleştireceğim diye saçmalıyorlar.

“TEK ANDIMIZ İSTİKLAL MARŞI’MIZDIR”

Bizim Cumhuriyetçiliğimizin ölçüsü milletimize kazandırdığımız eserlerdir. Bizim Türklüğümüzün ölçüsü, tek parti döneminden kalma metin yok, milletimizin gönlündeki yeridir. Moğolistan’daki harabe olan yerleri ayağa kaldıran biziz. Bizim tek andımız, İstiklal Marşı’mızdır. Bundan taviz değil.

“SURİYE’Yİ KANA BULAMAK İSTEYENLERE IZIN VERMEYECEĞİZ”

Suriye meselesini çözmeden geleceğe güvenle bakamayız. Suriye’de her yerde huzuru sağlamak vefamızın da gereğidir. İşin aslı 15 Temmuz darbe girişiminin arkasındaki düşüncelerden biri Türkiye’yi Suriye’de yürütülen proje konusunda dingin duruma düşürmekti. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı’nı başarıyla gerçekleştirdik. DEAŞ ve PYD’ye büyük darbeler vurduk. Uluslararası toplum ve Arap kardeşlerimiz hangi niyetle oraya gittiğini anladı. İdlib’de büyük bir insani krizin önüne geçerek, Suriye halkının yanında olduğumuzu gösterdik. Bunları büyük ölçüde Rusya ile birlikte yaptık. Zirvenin ardındaki da dediğim gibi, Suriye’deki krizde milletlerarası toplumun yeterli adımı atmamasının payı var.Uluslararası toplumun daha güçlü durmasını temenni ediyoruz. Dünya kamuoyunun DEAŞ oyununu yutmayacağına inanıyoruz. DEAŞ oyunu ile Suriye’yi kana bulamak isteyenlere katiyen müsade vermeyeceğiz.

“BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ”

Fırat’ın doğusu konusunda hazırlıkları tamamladık. Yakında etkin operasyonlarla terör örgütünün tepesine tepesine bineceğiz. Bir gece birdenbire gelebiliriz.

DONARAK ŞEHİT OLAN ASKERLERLE İLGİLİ ILK AÇIKLAMA”

Tunceli’de 2 askerimiz donarak şehit oldu. İçişleri Bakanımız detayları sabahtan anlattı. Elbisesi mi yoktu falan Bay Kemal buralarda uğraşıyor. Bak benim dedem Sarıkamış’ta donarak şehit oldu. Kurşunla şehit elde etmek da var, donarak elde etmek da. Bize elbise falan filan bunu anlatma. Askerimizin bütün teçhizatı en modern teçhizattır. Sen bilmeden ne anlatıyorsun ya? Birkaç oy alayı diye milleti niçin kandırıyorsun ya? Bu milleti, bu devleti küçümsemeye hakkın yok? Senin şehadet gibi bir inancın değil ya? Aileleri şehadete inanmış. Ama sende bu değil. Bittin, gittin ya. Bir şey yapamayacaksın. 15 Temmuz gecesi tanklardan kaçıp Bakırköy Belediye Başkanı’na sığınan adamsın. Bu insanlar bundan böyle seni biliyor. 31 Mart’ta CHP de, halk de senden kurtulacak.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: