• DOLAR
  5,3302
  % 0,22
 • EURO
  6,0486
  % 0,13
 • ALTIN
  226,8509
  % -0,00
 • BIST
  103.329
  % 0,81
Erdoğan Dünya Şehircilik Günü toplantısında konuştu

Erdoğan Dünya Şehircilik Günü toplantısında konuştu

Başkan Recep Tayyip Erdoğan partisinin genel merkezinde Dünya Şehircilik Günü dahilinde düzenlenecek AK Parti Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığı Eğitim ve İstişare Toplantısı’nda konuştu.

Erdoğan Dünya Şehircilik Günü toplantısında konuştu

Erdoğan’ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

“81 vilayetimizden gelen siz Sayın arkadaşlarım ile bir araya gelmekten sevinç duyuyorum. Bu toplantıları çok fakat fazla faydalı görüyorum. Buradaki istişarelerin, soru, cevapların dalga dalga il, ilçe, beldelere yayılacağını umuyorum. ‘Sıfır Atık’ projesini bir vakıfa dönüştürerek ülke genelinde böyle enerjik bir sivil toplum kuruluşuna da sahip olalım diyorum.

“AK PARTİLİ KARDEŞLERİME DÜŞEN ÜLKEMİZİN KALKINMASI İÇİN ÇALIŞMAK”

Kendini AK Partili görebilen her arkadaşım benim olmadığım yerde kimse yoktur anlayışıyla çalışmalarını sürdürmelidir. 2023, 2053, 2071 vizyonlarını böyle gerçekleştirebiliriz. AK Partililer 7/24 çalışacak ancak Türkiye, üretmeye, kalkınmaya devam etsin. Sizlere düşen ülkemizin kalkınması için amaçlamak, milletimizle bağımızı güçlendirmektir. 31 Mart yerel seçimlerinden de alnımızın akı ile çıkacağımıza inanıyorum.

Erdoğan Dünya Şehircilik Günü toplantısında konuştu

“GİTTİĞİMİZ YERLERİ ABAD ETTİK”

Biz, bir coğrafyadan bir başkasına gitmekle kalmamış, gittiğimiz yerleri abad etmişizdir. Gidin Kafkasya’ya, Balkanlara, Orta Asya’ya ecdadımızın bıraktığı izlere rastlarsınız. Bir De ecdadımız yalnızca şehirler yapmakla kalmamış, onlara ruhlar vererek bize ait ayla getirmiştir.

“DÜŞEY MİMARİ DEĞIL, YATAY MİMARİ”

Murat, buna dikkat et! Düşey mimari değil, yatay mimari… Milyonlarca ağaç diktik. Biz ağaç kesen yok, ağaç diken iktidar olduk. Geldiğimizde 70-75 karakter sınıflar vardı, ortalama hemen 30’lara düşürdük Bay Kemal. Ya bunu ona anlatmıyorlar ya da anlatıyorlar işine gelmiyor. Yalan bunun en büyük sermayesi. Bundan büyük sermayesi değil. Yalanı en hoş kim söyler dediklerinde hesapsızca cevap verin; Bay Kemal deyin.

“YOLLAR BÜYÜDÜ LAKIN GÖNÜLLER ÇORAKLAŞTI”

Mimarinin ihtişamı ile manevi derinliğin benzer anda buluştuğu şehirlere yeterince sahip çıkamamış olmamız en büyük kaybımızdır. Sahip olduğumuz kadim mirasın hala bütün anlamıyla haberdar olamadığımızı düşünüyorum. Binalar yükseldikçe yollar büyüdü. Fakat gönüller çoraklaştı, karardı, çölleşti. Bu takım genciyle, kadınıyla, yaşlısıyla daha fazla çalışacak.

Erdoğan Dünya Şehircilik Günü toplantısında konuştu

Erdoğan Dünya Şehircilik Günü toplantısında konuştu

“ÖRNEK BİR ŞEHİRCİLİK HAMLESİ BAŞLATTIK”

TOKİ vasıtasıyla 837 bin konut yapı ederek özel sektöre de misal olan bir şehircilik hamlesi başlattık. İmar barışı ile 13 milyon kişinin devlet ile olan ihtilafını çözmeye çalışıyoruz. Tedirgin yerlerin yarısı imar barışından faydalanacak gibi görünüyor. Bu süreçte birilerinin bunu fırsata çevirmesine de göz yummuyoruz.

4 milyar fidanı toprakla buluşturduk. Sıfır Atık projesi tez yaygınlaşıyor. Doğalgaz kullanımı ile hava kirliliği oranı azaldı. AK Parti’nin icraat listesi sahiden fazla uzun. Bu icraatlarımızı milletimizin zihnine nakış nakış işlemeliyiz. Insanlar bahçelerini, halk kıraathanelerini yapalım. Biz millet kıraathanesi dedik, onlar kumarhane anladı Milletimize, kendimizi içten anlatırsak tercihini bizden yanlamasına kullanacaktır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: