• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Enflasyonla Topyekün Uğraş Programı Kapsamında İndirime Gidecek Işyeri Sayısı 500’ü Aştı

Enflasyonla Topyekün Uğraş Programı Kapsamında İndirime Gidecek Işyeri Sayısı 500’ü Aştı

Enflasyonla Topyekun Çaba Programı zarfında başlatılan indirim kampanyasına katılan işyeri sayısı çabuk artıyor. Define ve Maliye Bakanı Berat Albayrak koordinesinde açıklanan program dahilinde ürün ve hizmetlerinde sene sonuna kadar asgari yüzde 10 indirim yapmayı taahhüt eden işyeri sayısı 500’ü aştı.

FAZLA SAYIDA FIRMA DESTEKLEDİ

Enflasyonla mücadelenin takibi amacıyla açılan “enflasyonlamucadele.org.tr” internet sitesi üzerinden kampanyaya katıldığını ilan eden işyeri sayısı kısa sürede arttı. Arasında perakende ticaretin önde gelen markalarının da bulunduğu fazla sayıda işyeri, dernek, oda ve kurum açıklamalarıyla programa desteklerini ilan etti. Bu kapsamda, THY, Pegasus, Koç, Sabancı, Boyner, Eczacıbaşı, Yıldız, Doğuş Grubu, Mediamarkt, Teknosa, Koçtaş, Ülker, Eti, Torku, Pınar, Saray, Suryapı, Vatan Bilgisayar, Sanko, Simit Sarayı, İstikbal, Bellona, Mondi, Çilek ve Vestel’in de arasında yer aldığı 500’den fazla kuruluş kampanyaya takviye verdiğini açıkladı.

ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELE LOGOSU KULLANILACAK

“enflasyonlamucadele.org.tr” internet sitesine tescil yaptırmamasına karşın o kadar çok oda, dernek, işyeri da açıklamalarıyla ürünlerinde indirim taahhüdünde bulundu. Bakan Albayrak, Türkiye’nin enflasyonla mücadelede başarıya ulaşması için kamu öncülüğünde başlatılan programın, özel sektörün gönüllülük esasına dayalı desteğini hedeflediğini belirtmişti. Enflasyonla Topyekun Çaba Programı’na katkı temin etmek isteyen bütün firmalara, ürün ve hizmetlerinde yıl ardına kadar en düşük yüzde 10 indirim yapmaları çağrısında bulunulmuştu. Söz konusu mücadeleye destek veren firmalar, mağazalarında “Enflasyonla Topyekun Uğraş” logosu kullanacak. Logoda, firmanın aldığı karar doğrultusunda yaptığı indirim oranı yer alacak.

İNDİRİM KAMPANYASINA DESTEK VEREN FİRMALAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: