• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’na Kuyumculardan Destek! İndirime Gidiyorlar

Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’na Kuyumculardan Destek! İndirime Gidiyorlar

İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık, “Dış kaynaklı saldırılarla köpürtülerek büyüyen döviz fiyatlarıyla her tarafta adeta hortlatılan enflasyon canavarıyla yapılacak mücadeleye işçilik maliyetlerimizde minimum yüzde 10 indirim yaparak ülkemizde sayıları 40 bini bulan büyük kuyumcu ailesi olarak biz de yardım veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

İstanbul Kuyumcular Odası’ndan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Atayık, oda olarak bu kampanyayla ilgili bütün meslektaşlarına zorunlu ilan ve bilgilendirmeleri yaptıklarını aktardı.

“ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYUYORUZ”

Atayık, vatandaşların, Enflasyonla Topyekun Uğraş afişi ve logosunun olduğu tüm kuyumcu mağazalarından program süresi her tarafında indirimli olarak alışveriş yapabileceğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Çünkü, ulusal ekonomimize yönelen toplu ve fazla yönlü saldırılara karşısında ancak kenetlenerek ve tek yumruk halinde uğraş vererek galip gelebiliriz. Sadece devletimizin ve ilgili millet kurum ve kuruluşlarının değil, tüm sektörlerin, firmalarımızın, STK’ların ve ekonomimizin en manâlı unsuru olan tüketiciler, şayet yeni bir kurtuluş savaşı ruhuyla bu konuyu sahiplenebilirse netice alabiliriz. Halkımızın keza iyi günlerinde (düğün, nişan, Anneler Günü, Sevgililer Günü vs) keza de kötü günleri, huzursuz süreçlerinde dostu (yastık altı tasarruflar) ve sırdaşı olan kuyumculuk sektörü olarak elimizi taşın altına koyuyoruz.”

“İŞÇİLİK MALİYETLERİNDE ASGARI YÜZDE 10 İNDİRİM”

Atayık, “Devletimizin başlattığı bu kampanyada çarkların baştan sağlıklı dönmesi için gerekli olan mücadeleye ve fedakarlığa biz de varız diyoruz. Cümbür Cemaat bilmeli ki ülkemiz çok güçlüdür, Cumhuriyet’in kuruluş sürecinde yokluk yıllarında bu ülkeyi 7 düvelle çarpışarak geçit vermeyen milletimiz, elbetteki bize açılan bu ekonomik savaşa da zorunlu olan cevabı verecek ve bu mücadeleden alnımız ak olarak çıkacağız.” yorumunu yaptı.

Atayık, dış kaynaklı saldırılarla köpürtülerek artan döviz fiyatlarıyla baştan az kalsın hortlatılan enflasyon canavarıyla yapılacak mücadeleye işçilik maliyetlerinde en düşük yüzde 10 indirim yaparak ülkede sayıları 40 bini bulan büyük kuyumcu ailesi olarak kendilerinin de yardım verdiğini ifade etti.

“ENFLASYONLA TOPYEKUN MÜCADELE’NİN BİR NEFERİ OLMAYA HAZIRIZ”

Mustafa Atayık, enflasyonun kötümserlik, işsizlik, yatırımsızlık, ümitsizlik, piyasalardaki döngünün kaybolması ve sefalet olduğunu belirterek, “Döviz artışlarını fırsat bilerek merhametsizce fiyat artışı yapanlar da bilsinler oysa bugün kazançlı gibi görünseler de yarınlarını kaybedeceklerini mükemmel bilmelidir. Başka bir ülkemiz ve Türkiye’miz değil. Hepimiz, aynı geminin yolcularıyız. Gemi su aldığında bundan eninde sonunda hepimiz etkileneceğiz. Enflasyon, sahiden kazanını olmayan bir güvenli olmayan oyundan başka bir şey değildir.” bilgisini verdi.

“FEDAKARLIK YAPARAK İNDİRİM YAPALIM”

Atayık, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Gelin daha çok üreterek, yatırım yaparak, tasarruf yaparak ve tüketerek başını yeniden kaldıran enflasyon canavarına Osmanlı tokadını hep birlikte atalım. Ülkemizi ekonomik açıdan bütün anlamıyla bağımsızlığını kazanan, fiyat istikrarını kuran ve bunu on yıllardan beri devam ettiren dünyanın birincil 10 ülkesi haline getirelim. Bu potansiyel, insanımızda, yatırımcılarımızda ve yöneticilerimizde fazlasıyla vardır. En büyük eksikliğimiz; moral ve motivasyon eksikliğimizden kaynaklanıyor. Silkinip kendimize gelelim, birlik olalım, fiyat artışı yerine fedakarlık yaparak indirim yapalım ve ülkemizin yeni ufuklara güzel ve müreffeh günlere kavuşması için elimizi taşın altına koyalım.

Unutmayalım fakat çağımızın ekonomideki vebası olan enflasyonun panzehiri; daha çok yatırım ve üretimdir. Tıpta olduğu gibi enflasyonla mücadelede de moral ve motivasyon dek kararlılık kritik öneme sahiptir. Burada sadece devletin, Maliye ve Define Bakanlığı’nın güçlü durması yetmiyor. Yaklaşık Olarak zincirin kopmaz parçaları olarak bu sürece meslek dünyası, sivil toplum kuruluşları ve firmalarımızın dahil edilmesi şarttır. Enflasyonun her yerde tek haneli rakamlara düşmesi için devlet-meslek dünyası-vatandaş birlikteliğinin bir vakit kararlılıkla devam etmesi gerekiyor.”

“YÜKSELEN FİYATLARA KARŞIN YÜZDE 10 İNDİRİM”

Atayık, enflasyonla mücadelede başarıya ulaşmanın yolunun, dünyaya inat ve bütün geleceği galip gelmek için gerekirse birkaç ay fedakarlık yaparak bütün gelişen girdi ve çiğ madde fiyatlarına göğüs gererek bunları, fiyat etiketine çoğalma olarak yansıtmamaktan geçtiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Biz, bugün 150’den pozitif ülkeye ihracat yapan ve dünyada liderliğe oynayan ülkemizdeki tek sektörün temsileri olarak tek gelir kalemimiz olan işçilik fiyatlarında asgari yüzde 10 indirim yaparak Enflasyonla Topyekun Mücadele’nin bir neferi olmaya hazırız. Bir yanlamasına döviz karşında TL’nin bedel kaybıyla ayrıca iç piyasada hem de ons fiyatlarının dünyada artışa geçmesiyle yükselen altın fiyatlarına rağmen işçilik fiyatlarımızda indirim kampanyasını başlatarak halkımızın ve devletimizin yanına olduğumuzu ve olmaya devam edeceğimizi dosta düşmana bildiri ediyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: