• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı Kapsamında İndirime Gidecek Işyeri Sayısı 500’ü Aştı

Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı Kapsamında İndirime Gidecek Işyeri Sayısı 500’ü Aştı

Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı zarfında başlatılan indirim kampanyasına katılan işyeri sayısı hızla artıyor. Define ve Maliye Bakanı Patent Albayrak koordinesinde açıklanan program zarfında ürün ve hizmetlerinde sene sonuna kadar en az yüzde 10 indirim yapmayı vaat eden işyeri sayısı 500’ü aştı.

FAZLA SAYIDA FIRMA DESTEKLEDİ

Enflasyonla mücadelenin takibi amacıyla açılan “enflasyonlamucadele.org.tr” internet sitesi üzerinden kampanyaya katıldığını ilan eden işyeri sayısı kısa sürede arttı. Arasında perakende ticaretin önde gelen markalarının da bulunduğu çok sayıda firma, dernek, oda ve kurum açıklamalarıyla programa desteklerini bildiri etti. Bu kapsamda, THY, Pegasus, Koç, Sabancı, Boyner, Eczacıbaşı, Yıldız, Doğuş Grubu, Mediamarkt, Teknosa, Koçtaş, Ülker, Eti, Torku, Pınar, Saray, Suryapı, Vatan Bilgisayar, Sanko, Simit Sarayı, İstikbal, Bellona, Mondi, Çilek ve Vestel’in de arasında yer aldığı 500’den artı kuruluş kampanyaya yardım verdiğini açıkladı.

ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELE LOGOSU KULLANILACAK

“enflasyonlamucadele.org.tr” internet sitesine kayıt yaptırmamasına karşın o kadar çok oda, dernek, işyeri da açıklamalarıyla ürünlerinde indirim taahhüdünde bulundu. Bakan Albayrak, Türkiye’nin enflasyonla mücadelede başarıya ulaşması için kamu öncülüğünde başlatılan programın, özel sektörün gönüllülük esasına dayalı desteğini hedeflediğini belirtmişti. Enflasyonla Topyekun Uğraş Programı’na katkı maddesi temin etmek isteyen tüm firmalara, mahsul ve hizmetlerinde sene sonuna kadar en düşük yüzde 10 indirim yapmaları çağrısında bulunulmuştu. Laf konusu mücadeleye yardım veren firmalar, mağazalarında “Enflasyonla Topyekun Çaba” logosu kullanacak. Logoda, firmanın aldığı karar doğrultusunda yaptığı indirim oranı yer alacak.

İNDİRİM KAMPANYASINA YARDIM VEREN FİRMALAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: