• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı Dahilinde İndirime Gidecek Işyeri Sayısı 500’ü Aştı

Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı Dahilinde İndirime Gidecek Işyeri Sayısı 500’ü Aştı

Enflasyonla Topyekun Çaba Programı zarfında başlatılan indirim kampanyasına katılan firma sayısı tez artıyor. Define ve Maliye Bakanı Patent Albayrak koordinesinde açıklanan program kapsamında mahsul ve hizmetlerinde yıl ardına kadar en az yüzde 10 indirim yapmayı vaat eden firma sayısı 500’ü aştı.

FAZLA SAYIDA IŞYERI DESTEKLEDİ

Enflasyonla mücadelenin takibi amacıyla açılan “enflasyonlamucadele.org.tr” internet sitesi üzerinden kampanyaya katıldığını duyuru eden işyeri sayısı kısa sürede arttı. Arasında perakende ticaretin önde gelen markalarının da bulunduğu çok sayıda firma, dernek, oda ve kurum açıklamalarıyla programa desteklerini duyuru etti. Bu kapsamda, THY, Pegasus, Koç, Sabancı, Boyner, Eczacıbaşı, Yıldız, Doğuş Grubu, Mediamarkt, Teknosa, Koçtaş, Ülker, Eti, Torku, Pınar, Saray, Suryapı, Vatan Bilgisayar, Sanko, Simit Sarayı, İstikbal, Bellona, Mondi, Çilek ve Vestel’in de aralarında yer aldığı 500’den artı kuruluş kampanyaya takviye verdiğini açıkladı.

ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELE LOGOSU KULLANILACAK

“enflasyonlamucadele.org.tr” internet sitesine tescil yaptırmamasına rağmen o kadar fazla oda, dernek, işyeri da açıklamalarıyla ürünlerinde indirim taahhüdünde bulundu. Bakan Albayrak, Türkiye’nin enflasyonla mücadelede başarıya ulaşması için halk öncülüğünde başlatılan programın, özel sektörün gönüllülük esasına dayalı desteğini hedeflediğini belirtmişti. Enflasyonla Topyekun Çaba Programı’na katkı sağlamak isteyen bütün firmalara, ürün ve hizmetlerinde yıl sonuna kadar asgari yüzde 10 indirim yapmaları çağrısında bulunulmuştu. Söz konusu mücadeleye yardım veren firmalar, mağazalarında “Enflasyonla Topyekun Mücadele” logosu kullanacak. Logoda, firmanın aldığı karar doğrultusunda yaptığı indirim oranı yer alacak.

İNDİRİM KAMPANYASINA TAKVIYE VEREN FİRMALAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: