• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Dünya Televizyonları, Erdoğan’ın Kaşıkçı Açıklamasını Canlı Yayınladı

Dünya Televizyonları, Erdoğan’ın Kaşıkçı Açıklamasını Canlı Yayınladı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM’deki grup toplantısına katılarak konuşma yaptı. Erdoğan’ın gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmesine ilişkin soruşturmanın detaylarıyla ilgili açıklamasını, dünya televizyonları da canlı olarak izleyicilerine aktarıldı.

Dünya medyası, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Şu asıl dek ortaya meydana çıkan bilgiler ve deliller Cemal Kaşıkçı’nın barbar bir cinayete kurban gittiğini gösteriyor” sözlerini öne çıkardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Kaşıkçı ilk olarak 28 Eylül cuma günü saat 11’de konsolosluğa gidiyor. Bu noktada infaz timine haber veriliyor, ve planlama süreci başlıyor. Konsolosluk görevlilerinden bazıları ülkesine gidiyor.

“KONSOLOSLUKTA BULUŞUYORLAR”

1 Ekim’de saat 16.30’da 3 karakter bir ekiple tarifeli seferle İstanbul’a inip otele yerleşiyor. giderken başkonsolosluktan bir ekip de Yalova ve Belgrad Ormanı’nda buluş yapıyor. İkinci ekip ertesi gün geliyor. Arasında generallerin de bulunduğu 3. ekip ertesi sabahtan İstanbul’a geliyor. 09.50 ile 11 arasında konsoloslukta buluşuyor tüm bu adamlar.

“BİR SÜRE DAHA SONRA HABER ALINAMIYOR”

Kaşıkçı saat 11.50’de Kaşıkçı aranarak randevusu tasdik ediliyor. Binaya girdikten sonra kendisinden bir daha haber alınamıyor. Saat 17.50’de ülkemiz devlete ait makamlarına Hatice Cengiz tarafından uygulama yapılıyor. İstanbul Güvenlik Müdürlüğü ilgili birimleri derhal tahkikat başlatıyor. Kaşıkçı’nın başkonsolosluktan çıkmadığı katiyet kazanıyor. Emniyet ve istihbarat birimlerimiz her şeyi detaylıca araştırmaya başlarken, savcılık da soruşturma açıyor.

“ÇALIŞANLARA IZIN VERİLİYOR”

Derinleştikçe bu çalışamalar acayip bilgilere ulaşılıyor. 15 Suudi güvenlikçi, istihbaratçı ve adli tıpçılardan oluşan bir ekibin ülkemize geldiği, ve ertesi gün ayrıldıkları tespit ediliyor. Kıyafet, gözlüğü ve sakalıyla Kaşıkçı’ya benzetilmek istenen kişi de tarifeli uçakla ülkesine dönüyor. İkamet ve konsolosluktaki çalışanlara izin veriliyor.

Sis bulutu ortadan kalkmaya başladıkça öteki ülkeler de harekete geçtiler. Biz de her türlü adımı atacağımızı açıklama ettik. Kral Selman ile 14 Ekim’de yaptığımız ilk telefon görüşmesinde kendisine meseleyi elimizdeki bulgular ışığında anlattım. Kendisinin gönderdiği heyetle yaptığım görüşmeyi ve karşılıklı çalıma grubu kararımızı da açıklama ettim. Kral’ın talimatıyla başkonsolosluk binasına girdi. Başkonsolos daha önce müsaade etmemişti. Ben Kral Selman’a da konsolosun basiretsizliğini anlattım.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: