• DOLAR
  5,3302
  % 0,22
 • EURO
  6,0486
  % 0,13
 • ALTIN
  226,8509
  % -0,00
 • BIST
  103.329
  % 0,81
Donarak Şehit Olan Askerlerimizin Ardından Komutan, Mehmetçik’in Kış Donanımını Gösterdi

Donarak Şehit Olan Askerlerimizin Ardından Komutan, Mehmetçik’in Kış Donanımını Gösterdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun donarak şehit olan askerlerimiz ile ilgili yaptığı açıklamanın gerisinde askerlerin tartışmalara konu olan kış şartlarında giydikleri kıyafetler tek tek tanıtıldı. Tunceli’de donarak şehit olan iki askerle ilgili açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Helikoper bölgeye tipi yüzünden inemedi” derken, olay yerine ilişkin yayınlanan fotoğrafların da farklı zamanlara ait olduğunu söyledi. Jandarma Lojistik Komutanı Münir Hoş,canlı yayında askerlerin kış şartlarında operasyonlarda giydikleri kıyafetleri anlattı.

Jandarma Lojistik Komutanı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“GEREKLI KIYAFET VE EKIPMAN İÇİNDE DONATILDILAR”

Jandarma Özel Harekat ve Komando birliklerimiz her türlü iklim ve arazi koşullarında devir yapabilecek şekilde eğitilmektedirler. Negatif hava koşullarından etkilenmemek için zorunlu giysi ve ekipman için de donatılmışlardır.

SOĞUK İKLİM KOŞULLARINA UYGUN

Bütün teçhizatlı bir komando personelimiz soğuk iklim elbisesi içinde, soğuk iklim eldiveni, soğuk iklim botu giymiş vaziyette. Soğuk iklim kıyafetinden ayrı olarak çift katlı polar mont ve ısınmayı artırıcı kar başlığı. Karlı havalarda da beyaz başlık olarak kullanılmaktadır. Hem yağışlı havalarda kardan korunmak amacıyla panço kıyafetimiz mevcuttur.

EKSİ 40’A DEĞIN KORUMA SAĞLAMAKTADIR

Hepsini birlikte kullandığımızda eksi 40’a dek koruma sağlamaktadır. Uyku tulumlarımız, dağ çadırlarımız mevcut. Ayrıca bunlara ek alarak yeni herif soğuk iklim kıyafeti bütün birliklerimize geçen hafta itibariyle gönderildi. Pusu ve mevzi için giyilebilir uyku tulumu tedariklerine de başladık.

Yine soğuk iklim botlarının, koruyucu özelliklerini artırıcı planımız ARGE zarfında yapıldı, birliklerimize ulaştırmayı hedefliyoruz. Soğuk havalarda kimyasal gövde ısıtıcıları da mevcuttur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: