• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Doğal Gaz Abonelerine Uyarı: Bağlantı Malzemesi İçin Ayrıca Bir Bedel Ödemeyin

Doğal Gaz Abonelerine Uyarı: Bağlantı Malzemesi İçin Ayrıca Bir Bedel Ödemeyin

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), kısa zaman önce doğal gazda milyonlarca aboneyi ilgilendiren sayaç montajıyla ilgili kayda değer bir düzenleme yaptı. Abonenin, doğal gaz sayaç bağlantı malzemesi ve montaj bedelini, dağılma şirketi yerine iç tesisatı yapan firmaya ödemesi kararlaştırıldı.

Habertürk’te bulunan habere tarafından bu karar sonrasında piyasada fırsatçılar ortaya çıkmaya başladı. Bazı iç tesisat firmalarının, bu işlemler için abonelerden “yanına varılmaz pahada” bedeller talep ettiği yönünde şikayetler gündeme geldi. Firmaların, abonelerden 100 TL dolayında para istedikleri öğrenildi.

ABONELER BU PARAYI ÖDEMELİ Mİ?

Bu soruyu, şehir halkı içi doğal gaz dağıtım şirketlerinin çatı örgütü GAZBİR’in Başkanı Yaşar Arslan yanıtladı. Arslan, sayaç bağlantısı ve kurulum işleminin iç tesisatın bir parçası olduğunu söyledi. Abonelerin bağlantı malzemesi için bir değerinde ödemeyeceğini, bağlantı malzemelerine ilişkin bedelin iç tesisat dönüşüm maliyetinin içinde tanımlandığını vurguladı.

Arslan, EPDK’nın bu düzenlemeyi, bağlantı malzemelerine ilişkin maliyetleri netleştirmek, ayrıca şehir içi gaz bölüştürme keza de iç tesisatçıya mükerrer ödemeyi önlemek amacıyla yaptığını belirtti, laf konusu bedelin iç tesisat mutasyon maliyeti içinde yer aldığına bilhassa uyarı çekti ve aboneleri açıkgöz olmaları konusunda uyardı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: