• DOLAR
  5,2839
  % -0,37
 • EURO
  6,0005
  % -0,06
 • ALTIN
  227,8397
  % 1,10
 • BIST
  101.742
  % 0,01
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan Cemal Kaşıkçı Açıklaması: Suudlarla Görüş Birliği Var

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan Cemal Kaşıkçı Açıklaması: Suudlarla Görüş Birliği Var

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt ile ikili görüşmelerde bulunmak ve düşünce kuruluşu Chatham House’un “Değişen Dünya Düzeninde Avrupa” konulu yuvarlak masa toplantısında konuşma gerçekleştirmek üzere Londra’ya geldi.

ÇAVUŞOĞLU, BRUNSON VE KAŞIKÇI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Mevlüt Çavuşoğlu Londra’da gazetecilere yaptığı açıklamada ABD’li rahip Andrew Brunson’ın özgürlük bırakılması ve kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı ile konuştu.

“BASKIYLA TÜRKİYE’DEN SONUÇ ALINMAZ”

Brunson’un bağımsızlık bırakılmasıyla ilgili konuşan Çavuşoğlu, “Benim vatandaşım ya da başkasının vatandaşı. Türkiye’den gidip de Almanya’da suça karışan vatandaşlarımız var. Bu olabilir. Ara Sıra kaza oluyor, ara sıra suça karışmış halk oluyor. ABD umarım anlamıştır, baskıyla Türkiye’den netice alınmaz. Yargı kararına uyulmalıdır.” diye konuştu.

“MÜŞTEREK BİR ÇALIŞMA GRUBUNUN OLUŞTURULMASI KONUSUNDA GÖRÜNÜM BİRLİĞİ VAR”

Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili konuşan Çavuşoğlu, “Suudların teklifiyle bir iki tarafli alıştırma grubunun oluşturulması konusunda manzara birliği var. Tüm dünya bu konuya odaklanmış durumda. Ortada kaybolan bir şahıs var. Herkesin alınganlık göstermesi doğal. Sadece İngilizler yok, herkes bu konunun aydınlatılmasını istiyor” ifadelerini kullandı.

ÇAVUŞOĞLU, İNGİLİZ MEVKİDAŞI İLE BİR ARAYA GELECEK

Brize Norton Askeri Havalimanı’nda karşılanan Çavuşoğlu’nun İngiltere Dışişleri Bakanı’yla yapılacak görüşmelerde siyasi ve ekonomik ilişkiler, güvenlik ve terörle uğraş alanlarında işbirliği gibi ikili konuların yanı sıra ilk kez Suriye’deki durum almak üzere yöresel gelişmeler, AB’yle ilgili konular ve İngiltere’nin AB’den ayrılış süreci hakkında görüş alışverişinde bulunulması bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: