• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Deniz Kuvvetleri’nde FETÖ operasyonu

Deniz Kuvvetleri’nde FETÖ operasyonu

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde FETÖ’cüleri deşifre olabilmek için FETÖmetre geliştirildi. Şimdilik FETÖmetre sadece Deniz Kuvvetlerinde kullanılıyor.

30 ASKERE GÖZALTI KARARI

Bugün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki FETÖ terör örgütü ile irtibatları saptama edilen 4 albay, 3 yarbay, 2 binbaşı, 7 yüzbaşı, 5 üsteğmen, 3 teğmen, 6 astsubay olmak üzere toplam 30 kesin olmayan hakkında nezaret kararı verildi.

Ahmet Akıllı Üçok FETÖMETRE programını anlattı

FETÖMETRE NEDİR

FETÖmetre analizi yapılacak birey için komutanlıktan elde edilen veriler ile 16 bakanlık ve 25 kamu kurumundan gelen bilgiler, yazılımı Türk mühendislerce yapılan “karar yardım programına” yüklenerek, ortaya çıkan sonuçlar uzmanlarca inceleme edilmeye başlandı. Başvuru için başta 29 belli başlı ayırıcı özellik belirlendi ve sistem, darbe girişiminde yer aldığı somut delilerle saptama edilen isimler için kullanıldı.

FETÖmetreye girilen verilerin sonucunda birbirini tanımadıklarını iddia eden darbe sanıklarının çoğu müşterek noktası da saptandı.

FETÖMETRE SİSTEMİ GÜNDEN GÜNE GELİŞİYOR

Birçok kurmay olan bu subayların yüksek lisans ya da doktora çabuk danışmanlarının FETÖ’den yargılanmaları, askeri lise sınavında aynı sorulara dürüst ve yanlış cevap vermeleri, benzer ortaokul mezunu olmaları, göreve atandıktan daha sonra birçoğunun personel temin merkezleri ile ölçme ve değerleme görevlisi almak istemeleri gibi iki taraflı özelliklerinin tespit edilmesi üzerine FETÖmetre sistemi daha da geliştirildi.

249 KISTAS

Bu Nedenle FETÖmetre için belli başlı kriter 70’e, daha aşağı ayırıcı özellik sayısı ise 249’a çıkarıldı.

Deniz Kuvvetleri'nde FETÖ operasyonu

Deniz Kuvvetleri'nde FETÖ operasyonu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: