• DOLAR
  5,2848
  % -0,35
 • EURO
  6,0006
  % -0,06
 • ALTIN
  227,6950
  % 1,02
 • BIST
  101.742
  % 0,01
Demokrat Parti Genel Başkanı’ndan Yerel Seçimlerde İttifak Açıklaması

Demokrat Parti Genel Başkanı’ndan Yerel Seçimlerde İttifak Açıklaması

Halkçı Parti Genel Başkanı Gültekin Sakin, yerel seçimlere ilişkin yaptığı açıklamada, “DP olarak, gücümüz, kuvvetimiz yettiği oranda tercih çevrelerinde namzet görüntü noktasında çalışmalarımızı bir yandan yapacağız. Çünkü yeni bir tercih geçirdik. İster istemez birtakım organizasyonlarla teşkilatlarımızda bitmiş düzenlemeye ihtiyacımız var.” dedi.

Halkçı Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal

“YENİ SİSTEM İTTİFAKLARI MECBURIYET HALİNE GETİRDİ”

DP Genel Başkanı Uysal, Afyonkarahisar’daki düzenlediği basın toplantısında, lokal seçimlerde ittifak konusuna değinerek “Bundan Böyle siyasal çaba salt siyasi partilerin mücadelesi olmaktan çıktı. Çünkü, ister istemez Türkiye’deki mücadele yüzde 50 bandında bir birlikteliği, her cephe için beraberlik ittifakı aşağı ister devlete ait isterse fiili bir yükümlülük haline getirdi. Biz bu zamana kadar doğrusu benzer siyasi çerçevede duruyoruz. Türkiye’deki toplumsal muhalefetin yasal alanını genişletmeye gereksinim var. Yalnızca siyasal paydaşları itibariyle değil, sivil, siyasi ve iktisadi tüm unsurlarıyla beraber buna büyük ihtiyacımız var” dedi.

İTTİFAK TEKLİFLERİNE KAPILARI AÇTI

Az Önce bir ittifak içinde olmadıklarının altını çizen Uysal, ittifak tekliflerine açık olduklarını belirterek “Bu zamana değin oturup konuşulmuş maddesel bir durum yok lakin farklı bir vakit dilimi var. DP olarak, gücümüz, kuvvetimiz yettiği oranda seçim çevrelerinde namzet manzara noktasında çalışmalarımızı bir yanlamasına yapacağız. Çünkü yeni bir tercih geçirdik. İster istemez bir takım organizasyonlarla teşkilatlarımızda her tarafta düzenlemeye ihtiyacımız var.” diye konuştu”.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: