• DOLAR
  5,3121
  % 0,63
 • EURO
  6,0105
  % 0,77
 • ALTIN
  226,4565
  % 0,43
 • BIST
  101.729
  % -0,96
Defineci, Altında 40 Ton Altın Olduğu Söylenen Köy Evine 500 Milyar TL Fiyat Biçti

Defineci, Altında 40 Ton Altın Olduğu Söylenen Köy Evine 500 Milyar TL Fiyat Biçti

Aydın’ın Koçarlı ilçesine emrindeki Çeşme Köyü’nde bir eve defineciler kadar 500 milyar fiyat biçilince durumdan şüphelenen konut sahibi olayı güvenlik güçlerine bildirdi. Asırlar önce dönemin kadısının oturduğu bölgedeki köy evinin aşağıda bir söylentiye kadar 4 ton başka bir söylentiye kadar de 40 ton altın olduğu öğrenilirken, kazıya resmi işlemler tamamlandıktan sonradan başlanacağı öğrenildi.

KÖY EVİNE 500 MİLYAR TL ÖNERI ETTİLER

Edinilen bilgiye göre; Aydınoğulları ve Cihanoğlu dönemlerinde kadıların oturduğu Semt olan Koçarlı Çeşme Köyü’nün Kadılar mahallesinde oturan Bayram Ali Meşhur vefat edince evi çocuklarına miras kaldı. Torunu Şendil Ünlü tarafından kullanılan eve satması için defineciler göre 500 milyar teklif edilince ev sahibi durumdan şüphelenip jandarmaya başvuru etti. Evin altında yapılan incelemede asırlardır adından söz edilen ‘dikilitaş’ da evin altındaki ahırda çıktı. İnsan gücü ile hareket ettirilmesi muhtemel olmayan taşın altının ve çevresinin devlete ait işlemler tamamlandıktan sonradan devlet eliyle kazılacağı belirtildi.

”KİMİSİ 4 TON KİMİSİ 40 TON ALTINDAN SÖZ EDİYOR”

Dedesinden miras kalma Kadılar Mahallesi’ndeki evin üstüne yeni ev yaparken fazla sayıda işlemeli ve tarihi değeri olan taşlarla dikili taşın yanına mağara çıktığını bildiren Şendil Ünlü, “Ne çıkarsa çıksın. Resmi ve devlet eliyle kazılmasını istiyorum. Bunun için devlete ait işlemler başladı. Arşiv tamamlandıktan sonra kazı yapılacak. Kimisi 4 ton kimisi 40 ton altından laf ediyor. Bunu bilmiyoruz fakat paha biçilmez şeylerin olduğunu duyduk” diye konuştu.

CÜMBÜR CEMAAT SÖYLENTİLERİN HAKIKI OLMASI İÇİN DUA EDİYOR

Mahallenin fazla eski bir ikâmetgâh yeri olduğunu ve eskiden kadılar oturduğu için bu bölgeyi Kadılar Mahallesi dendiğini bildiren köylüler, günlerdir bahse konu evin altındaki dikilitaşın olduğu bölgede bir rivayete göre 4 ton başka bir rivayete göre 40 ton altın varlığının konuşulduğunu söylediler. Söylentilerin gerçek olması için cümbür cemaat az daha dua ederken, evin altındaki ahırda yer alan koskoca taş da görenleri şaşırtıyor. Aydın’da ve Koçarlı’da neredeyse günün konusu haline gelen Kadılar Mahallesi’ndeki evin aşağıda varlığından laf edilen kimine tarafından 4 kimine tarafından 40 ton altının olduğu alanın önümüzdeki günlerde kazılacağı belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: