• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Cumhurbaşkanlığı’ndan 81 Milyon Vatandaşa Yeni Yıl Müjdesi

Cumhurbaşkanlığı’ndan 81 Milyon Vatandaşa Yeni Yıl Müjdesi

Cumhurbaşkanlığı’ndan 81 milyon vatandaşa yılbaşı müjdesi geldi. 7’den 70’e bütün kesimlerin jurnal hayatına, cüzdanına yansıyacak, rahat düzeyini artıracak reform paketi, 2019’da yaşama geçiyor. Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Cumhurbaşkanlığı 2019 Programı’ndaki manâlı düzenlemelerden bazıları şöyle:

ÇOCUK YUVASI DESTEĞİ

Geliri düşük ailelerin kreş ve gündüz bakımevi hizmetlerinden yararlanması sağlanacak.

MEMURA ÖDÜL SİSTEMİ

Kamuda etkin bir insan kaynakları planlaması yapabilmek için esnek çalışma modelleri geliştirilecek. Yetenek ölçümü, bitmiş koyma ve norm kadro çalışmaları yürütülecek. İnsan kaynağının ödül ve performans sistemleri vasıtasıyla etkili yönetimi sağlanacak.

EMEKLİYE KORUMA

SSK ve Tahvil-Kur emekli aylıkları Ocak ve Temmuz’da önceki 6 aylık enflasyon dikkate alınarak artırılacak. Memur ve memur emeklisi maaşları Ocak’ta yüzde 4, Temmuz’da yüzde 5 artırılacak. Ayrıca geçmiş 6 aylık dönemlerde oluşacak enflasyon farkları ek edilecek.

GIZLI GELİRLİYE EV

Gizli gelirliler, engelliler, yaşlılar, kadınlar gibi dezavantajlı grupların barınma ihtiyacının karşılanması için rapor hazırlanacak.

KIDEM TAZMİNATINDA REFORM

Sosyal tarafların mutabakatıyla bireysel hesaba dayalı kıdem tazminatı reformu yapılacak. Kıdem tazminatı alamayan tek bir çalışan kalmayacak. Bir gün çalışanın da kıdem alması sağlanacak.

İSTİHDAM ARTACAK

İstihdam 439 bin birey artacak.

MEKTEP YEMEĞİ

İlkokulda okul yemeği programı başlatılacak.

ÖĞRETMENE TEŞVIK GELİYOR

Öğretmenlik mesleği çekici hale getirilecek. Elverişsiz koşullarda tayin yapan öğretmenler için özendirme mekanizması kurulacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: