• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
”Cumhurbaşkanı’na İtaat Etmek Farz” Diyen Rektöre AK Parti’den Tepki: İslamla İlgisi Yoktur

”Cumhurbaşkanı’na İtaat Etmek Farz” Diyen Rektöre AK Parti’den Tepki: İslamla İlgisi Yoktur

AK Parti Grup Başkanvekili ve Ankara Milletvekili Naci Bostancı, “İslami olarak Cumhurbaşkanına boyun eğmek farzı ayın’dır. karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir haramdır” diyen Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Ramazan Taşaltın’a ”Rektörün Cumhurbaşkanımızla ilgili sözlerinin İslamla ve akademisyenlikle ilgisi yoktur.” diyerek tepki gösterdi.

”İSLAMLA VE AKADEMİSYENLİKLE İLGİSİ YOKTUR”

Bostancı, Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Harran Üniversitesi Rektörü’nün Cumhurbaşkanımızla ilgili sözlerinin,

a. Cumhuriyetimizle b. İslamla c. Cumhurbaşkanımızın siyasal anlayışıyla d. Rektörlük makamında aranan akademik müktesebatla hiçbir ilgisi yoktur”.

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı

“ERDOĞAN’A ITAAT ETMEK FARZDIR”

Rektör Ramazan Taşaltın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a boyun eğmek farzdır dedi. Taşaltın, Erdoğan’a aleyhinde çıkmanın ise savaştan kaçmak olduğu ve haram sayılacağı yönünde açıklamalarda bulundu.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Ramazan Taşaltın

“CUMHURBAŞKANINA KARŞI VARMAK HARAMDIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı sistemine geçişten önce FETÖ ile mücadelede yalnız kaldığını gösteren Ramazan Taşaltın, “Muhakkak yalnız FETÖ ile mücadelede yalnızdı. şu anda başkanlık sistemine gittiğimiz dönemde çok daha yetkili durumda Cumhurbaşkanımız… İslami olarak Cumhurbaşkanı’na boyun eğmek farzı ayn’dır. ters düşmek de harpten firar etmek manasına kazanç haramdır. Biz itaat ediyoruz Cumhurbaşkanımızdır” dedi.

Harran Üniversitesi Rektörü: Cumhurbaşkanı'na İtaat Etmek Farzı Ayn'dır, Karşı Gelmek HaramdırHarran Üniversitesi Rektörü: Cumhurbaşkanı’na Boyun Eğmek Farzı Ayn’dır, Karşı Olmak Haramdır

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: