• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kayda değer açıklamalar: ‘Isparta’da 100 kilo altın 5 milyon bulundu’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kayda değer açıklamalar: ‘Isparta’da 100 kilo altın 5 milyon bulundu’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yağmur altında 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda Ispartalılara hitap etti. 24 Haziran’da Isparta’nın sandıkları patlattığını hatırlatan Erdoğan, Isparta’nın kendisine verdiği sözü tuttuğunu kaydetti. Isparta’nın ülkesine, milletine, demokrasine sahip çıktığının altını çizen Erdoğan, “Isparta demokrasinin vefanın, refahın şehri olduğunu gösterdi. Şahsımı yüzde 58,75 destekle Cumhurbaşkanlığı makamına, değer gören Ispartalı hemşehrilerime teşekkür ediyorum. AK Parti’yi yüzde 47,7 oy oranıyla birinci parti yapan, Cumhur İttifakını yüzde 61’le zirveye taşıyan kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu. 

Isparta’da komandoların törenine katıldıklarını aktaran Erdoğan, “Attığımız istikrarlı adımlar bir uçtan bir uca Cerablus’tan Elbab’a, Afrin’den Irak’ın kuzeyine, Cudi’den Gabar’a, Tendürek’e kadar fazla şiddet coğrafyalarda emniyet kuvvetlerimiz terör örgütlerine kan kusturuyor, kan. Ne demiştik, inlerine gireceğiz. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar, bu millete ihanet edenleri oralarda da bırakmayacağız. Özellikle bölücü terör örgütü tarihinin en büyük hezimetini yaşıyor. Telsiz konuşmalarından ne cins yılgınlık, yenilmişlik duygusu içinde olduklarını gayet iyi biliyoruz. Saha hakimiyeti de, psikolojik avantaj de şu lahza hiç olmadığı dek emniyet birimlerimizin eline geçti. Şehitlerimiz olmuyor mu, oluyor. Tabi içimizde kan ağlıyor, eyvallah. Alt biz şunu da biliyoruz, Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, onlar diridirler, oysa siz bilemezsiniz. Onun için biz Rabbimizin bu müjdesini de bildiğimiz için diyoruz fakat, onlar sevgililer sevgilisi peygamberimize komşu olarak gidiyorlar. Onların makamları fazla ulu, Rabbim bize de o makamları değer kılsın inşallah. O öyle basmakalıp bir makam değil, rastgele bir makam yok” dedi.

“Gelin defin yapın diyorlar” 

“İşte bugün bu adaylarımızı da bugün oralara uğurladık ve bu vatana ihanet edenlere oraları mezar yapıyor” diyen Erdoğan, “Ne yaptılar kanallar açtılar, o kanallara bunları gömdük mü, gömdük. Derhal de Münbiç’te kanallar açıyorlar. Bu ne demektir biliyor musunuz, evet biz mezarı hazırladık gelin defin merasimini yapın. Niye çünkü bize söz verdiler, 90 günde burayı terk edeceğiz, gideceğiz dediler. Terk etmediler, gereği yapılacak” ifadelerine yer verdi.

Muhtarlara seslendi 

Bölgedeki vatandaşların üzerinde artık örgüt baskısı ve zulmünün adeta kalmadığını vurgulayan Erdoğan, “Lakin çoktan bazı muhtarları aramaya başladılar. Tehdit ediyorlar. Bak bir yanlış olursa kendinize yer beğenin diyorlar. Biz de derhal Isparta’dan tüm muhtarlara sesleniyorum, bak eğer geçmişteki gibi bu adamlardan, bu korsanlardan, alçaklardan, katillerden kokarak eğer bu vatan topraklarını satacak olursanız, bu insanlar size muhtarlık ücreti, maaş ödüyor, hakkını helal etmez. Biz de bunun hesabını size sorarız. Vatandaşlarımız yerine Kandil’deki terör baronlarına hizmet eden belediyelerden akan musluklar da en ince ayrıntısına kadar kesildi. Görevlendirdiğimiz kayyumlar baştan sona Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki kardeşlerimiz uzun yıllar sonradan belediyelerde hizmetle, yatırımla tanıştı. Daha 2-3 sene öncesine değin bölücü örgütün şehir halkı eşkıyalarının hendek ve çukur zulmüne maruz kalan ilçelerimizde hamd olsun bugün kolaylık, emniyet, kolaylık, kalkınma var. Tüm alan bugün parklarıyla, bahçeleri, piknik alanlarıyla farklı, ayrıca turizmde keza altyapılar yatırımlarında bu şehirlerimizde fazla önemli bir hareketlenme var. İnşallah önümüzdeki dönemde de bu hamlelerimizi sürdüreceğiz. Bölücü terör örgütünün yeniden milletimize musallat olmaması için her türlü tedbiri aldık, alacağız” diye konuştu.

“Tahammülümüz olamaz” 

Türkiye’nin geleceğinde terör örgütlerine ve bu örgütlere kapı kulluğu yapan hiç kimseye yer olmayacağının altını çizen Erdoğan, şöyle konuştu:
“Bölücü örgütün belediye başkanı tayin etmesi de, belediye imkanlarının büyük kasaba eşkıyalarına peşkeş çekilmesine de katiyen tahammülümüz olamaz. Ülkemizin 81 vilayetinde hizmet, yeniden yapılanma, yol, köprü, okul yapılması için devlete ödenen vergilerin çukurlara gömülmesine, dağlara saçılmasına müsaade etmeyeceğiz.”

“Isparta’da 100 kilo altın, 5 milyon bulundu” 

Emniyet ve adalet içerisindeki ihanet çeteleri vasıtasıyla hukuk kılıfı aşağıda darbeye kalkışıldığını anımsatan Erdoğan, “Kurdukları tezgahı başlarına geçirdik. Dünyanın en eli kanlı terör örgütlerini üzerimize saldılar. Suriye ve Irak’ta yaptığımız hamlelerle katiller ordusunu bozguna uğrattık. FETÖ eliyle ülkemizi topyekün işgale yeltendiler. Namlulara göğsümüzü siper ederek bu girişimi de püskürttük. 15 Temmuz gecesi milletimizle birlikte FETÖ’cü hainleri ve bu hainleri üzerimize salan ağababalarına unutamayacakları bir ders verdik. Bak Isparta’da 100 kilo altın bulundu. 5 milyon dolar para bulundu. Buradaki bu işi yürüten onların imamları göre. Bunların ne olduğunu anlayın, Isparta’ya da böyle girmişler. Görüyor musunuz? Burada güvenlik güçlerimiz operasyonunu yaptı. Bu altınları buldu, bu parayı da buldu ve el kodu. Elhamdülillah. Türk milleti olarak dünya demokrasi tarihine altın harflerle kazınan bir büyük destana hep beraber imza attık. Bunlarda işe yaramayınca bu defa ekonomi üzerinden bizi sınamaya direncimizi test etmeye kalkıştılar. Oysa bu sefer de amaçlarına ulaşamadılar. Piyasamız hamd olsun birincil dalgayı atlattıktan sonradan her tarafta toparlanmaya başladı. Biz de aldığımız tedbirlerle bu süreci hızlandırdık. Derhal bir taraftan millet bütçesine tartma oluşturan alanlardaki açıkları kapatıyor, diğer taraftan da hakiki sektörümüzün çarklarının dönmesini hızlandıracak uygulamaları dereye alıyoruz. Önümüzdeki dönemde kalkınmadan, istihdamdan, sosyal yardımlardan taviz vermediğimiz gibi tasarruf politikalarımızdan ve bütçe disiplininden de şüphesiz taviz vermeyeceğiz” açıklamasını yaptı.

“Belini doğrultamayacak” 

2023 hedeflerine dek durup dinlenmeyeceklerini kaydeden Erdoğan, “Başlıca muhalefetin başındaki zat Ispartalı onu iyi tanır, çok iyi bilirsiniz biliyorum. Geçenlerde çıkmış eline almış bir kağıt kaba şaka mecliste konuşuyor. İşte Gazi’deki bir hastaneye oraya direktifler gitmiş e bundan böyle ameliyatlar yapılmayacak. Bunu gördünüz mü duydunuz mu? Ben zaten onun ne mal olduğunu biliyorum. Onu ben nereden tanırım onu ben SSK’nın başında olduğu zamandan tanırım. SSK’yı nasıl çökerttiğini gayet iyi bilirim. Yaş olarak benim jenerasyonumda onlarda onu mükemmel bilir. Hastane kuyruklarında vatandaşımın nasıl beklediğini çok iyi biliriz. Bunlar ölüleri bile rehin aldılar, hastanelerin morglarına koydular. Bunlar böyle adamlar yav. Bay Kemal hastanelerde tedavi, ameliyatlar durdu mu durmadı mı gel de Isparta’da kent hastanesine bak. Yahu yalan olur da böylesi de olur mu? Ya bu ne vicdansızlık. Yav atıyorsun da itinalı at. En güçlü olduğumuz alandan bizi vuracağını zannediyor, vah zavallı vah. Sen bittin, bittin, sen tükendin yapacağın bir şey yok. İnşallah benim aziz milletim Mart 2019 seçimlerinde ona o kadar bir ders verecek ama bir daha belini doğrultamayacaksın” dedi.

“Yalana bak yalana” 

Şimdiden bunun hazırlıklarına başlayacaklarını dile getiren Erdoğan, “Bugün Isparta’da konuşuyoruz Türkiye dinliyor. Şu yalana bak ya ameliyatlar yasaklanmış. Böyle vicdansızlık olur mu? Yav biz hastanelerde ilacından, ameliyatından her şeyde seferberlik ilan etmişiz, en ufak tavizimiz yok sen diyorsun ki ‘ameliyatlar durdu.’ Yalana bak. Senin SSK Genel Müdürü olduğun vakit da bir röntgen çektirmek için 8 ay sonraya gün veriliyordu. Bizim hastanelerimizde MR, tomografiye değin her şeyle hastanelerimiz donatıldı. Ne konuşuyorsun.”

“Bay Kemal’e haddini bildirmemiz gerekir” 

“Her dönemin vatanperverleri olduğu gibi bu tür fırsatçıları da var” diyen Erdoğan, “Mart lokal seçimlerine iyi hazırlanacağız. Yalnızca Isparta değil tüm Türkiye’de bu CHP’ye hele hele Bay Kemal’e haddini bambaşka bildirmemiz gerekir. Bunu yapacağınıza inanıyorum. Onun için telefon diplomasisini mükemmel çalıştıralım. Bu işlem içinde aynı Bay Kemal gibi en küçük bir dalgalanmayı ranta döndürmek için pusuda bekleyen simsarlara rastlanabiliyor. 3 kuruş artı kazanmak adına ahlakını, erdemini, karakterini tezgaha koyan karakter fukaraları olabiliyor. Kimisi bunu döviz kurunu ederek etiketler üzerinden yapıyor, kimisi meclis kürsülerinden karamsarlık pompalayarak yapıyor. Bir tarafta gerektiğinde canını veren vatanperver ahali var, öteki tarafta ülkemizin her meselesini istismar etmeyi alışkanlık haline getiren esas muhalefetimiz var. Herkesin gözü önünde yaşanan bir hadiseyi siyasi rant devşirmek için eğip büken Ispartalı kardeşlerimizin deyimiyle, memleketin üstüne acı sakız gibi yapışan bir belli başlı muhalefete sahibiz” ifadelerine yer verdi.

“Bizim projelerimize dil uzatıyorlar” 

Bu ülkeyi senelerce IMF kapılarında süründürenlerin kendileri olduğunu hatırlatan Erdoğan, “Sabahtan akşam ahkam kesiyorlar. Türkiye’nin mili ekonomi hamlesini daha emekleme safhasında boğanlar yarı başkalarıymış gibi bizim projelerimize dil uzatıyorlar. İçlerindeki idareli mandacılık lekesini arındırmak yerine dahası bize utanmadan hesaplı özgür dersi vermeye yelteniyorlar. Uyguladıkları politikalarla bu ülkeyi senelerce Batılı devletlerin sanayi ve teknoloji çöplüğüne çevirenler bunlardan başka biri değildir. Türkiye’nin kendi imkanlarıyla kalkınma çabalarına ket vuranlar yine bunlardır. Bunların tarihi siyasette baskı,ve acımasızlık ekonomide ise sefalet, fakirlik, kılık tarihidir. Gaz yağı, un, şeker damgası vardı nüfus kağıtlarında. Ayrıca karneler de vardı. İnönü zamanında bunları bu ülke yaşadı. Kim o CHP’nin geçmişteki piri. Bunları yaşayanlar burada var. Bunların tarihinde ekmeğin karneyle dağıtılması, Ümraniye’de çöplüğün patlaması var. Ümraniye’de çöp dağları patladı. 39 birey öldü Bay Kemal, CHP’li belediyeydi o” dedi.

“Türkiye bu dönemden daha da güçlü çıkacak” 

Anamuhalefet partisinin kendi tarihleriyle yüzleşinceye değin ipliklerini pazara çıkarmaya devam edeceklerinin altını çizen Erdoğan, “Milletimize yaşattıkları zulümlerin, sıkıntıların hesabını sormadan bunların yakasını bırakmayacağız. Türkiye bu dönemden keza siyasi ayrıca hesaplı olarak fazla daha şiddetle çıkacaktır, bunun müjdesini veriyorum. 2002’nin kasımında Türkiye’nin ekonomisi bitmişti, çökmüştü. Birey başına gelir 3 bin 500 dolardı şu anda 10 bin doların üstünde. Ülkemiz tüm engellemelerine rağmen 2023, 2071 hedeflerine yürümeye devam ediyor” diye konuştu.
Erdoğan, konuşmasının gerisinde yatırım bedeli 788 milyon lirayı aşan 41 kalem projenin başlangıç kurdelesini kesti.
Erdoğan’a, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Isparta Valisi Şehmus Günaydın da eşlik etti.  

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: