• DOLAR
  5,3137
  % 0,19
 • EURO
  6,0099
  % 0,10
 • ALTIN
  226,4007
  % -0,09
 • BIST
  101.332
  % -0,39
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kadın Kollarına Çağrı: Mart Seçimi Çok Önemli, CHP’yi Kılıçdaroğlu’ndan Kurtaralım

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kadın Kollarına Çağrı: Mart Seçimi Çok Önemli, CHP’yi Kılıçdaroğlu’ndan Kurtaralım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Bayan Kolları Eğitim Programı’nda konuştu.

“CHP’Yİ KURTARMALIYIZ”

Mart ayında yapılacak yerel seçimlerin önemine dikkat çeken Erdoğan “Bu seçimler çok kayda değer, CHP’yi Kılıçdaroğlu’ndan kurtarmalıyız” ifadelerini kullandı.

Erdoğan şunları söyledi:

“KADIN SİYASETÇİ SAYISINI YETERLI GÖRMÜYORUZ”

Türkiye’de kadını gerçek anlamda özgürleştiren hareket AK Parti’dir. Bunu da çağdaşlığı üniversite kapılarında ikna odaları kuran lümpen anlayışa kadar yapmıştır. Kadını politikalarının merkezine yerleştiren diğer bir hareket yoktur.

2002’de parlamentodaki bayan milletvekili sayısı 24, bayan temsilcilik oranı 4,4 iken, 24 Haziran yalnızca AK Parti sıralarında 53 bayan kardeşimiz milletvekili olarak oturuyor. Bunların 46’sı da teşkilatta. AK Parti teşkilatına bu denli siklet veren bir partidir. Bu teşkilatta çalışan er veya geç parlamentodaki yerini alacaktır. AK Parti’nin derhal 1’i büyükşehir almak üzere 8 kadın belediye başkanı bulunuyor. Biz bu sayıları tatmin edici görmüyoruz. Bu rakamların nüfusa kadar orantılı yansıtılmasıdır.

AK Parti olarak bizim alameti farikamız, işte şu karşımızdaki manzaradır. Biz dışlayan yok, her etnik kökenden insanı bünyesinde bulunduran bir partiyiz. Bütün farklılıkları kucaklayan bir partiyiz. 81 milyonun her bir ferdini bağrına basan bir partiyiz. Bu güne kadar ayrımcılığın, ırkçılığın bu kapıdan içeri girmesine müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Helal rızık için Silvan’ın dağlarında kuzu otlatan çoban ile Karadeniz’in azgın sularında balıkçılık yapan aralarında ayrım yoktur.

“3,5 MİLYON SURİYELİ BİZİM MİSAFİRİMİZDİR”

Özellikle başlıca muhalefet partisi ve avenelerinin insanlarımızı birbirine düşürmesine fırsat vermeyeceğiz. Sandığa gölge düşürmek için her türlü yolu deneyecekler. Bir taraftan bölücü terör örgütünün siyasi uzantılarına çiçek atıyorlar, bundan başka Suriyeli muhacirlere zalim Esed’in diliyle saldırıyorlar. Bay Kemal şunu iyi bil, biz muhaciri de çok sevdik, ensarı da fazla sevdik. Sen bizim sevdiğimiz muhacirleri geldikleri yere gönderme aşkı içinde olabilirsin. Çünkü sen muhacir nedir bilmezsin. Bu ahali tekrar tekrar ensar olmuştur. Hemen de benzer anlayışın içindeyiz. Kardeşlerimize kapılarımızı açtık, 3,5 milyon Suriyeli bizim misafirimizdir. Sıkıntıları, sorunları olabilir. Hiçbir zaman bir fark yapmadık. Toplamda 4 milyon.

AB vermesi gereken parayı vermiş vermemiş bizim için önemli değil. Biz ne yaptık? 33 milyar biz harcama yaptık. AB sözünü yerine getirmedi. Şu asıl kadar 1,750 milyar avro. Oradan gelse de gelmese de biz konut sahipliğine devam ediyoruz. Rabbim bunun neticesini inşallah verecektir.

7 yıldır büyük bir katlanma ve ali cenablıkla Suriyeli mazlumlara evsahipliği yapan bu millete söylemedikleri yalan kalmadı. Türk milletinin basiret ve ferasetini aşamadılar. Her seçimde aynı şeyleri yapıp farklı netice almaktan kendilerini alamıyorlar. Mart 2019’da da netice benzer olacak, aynı hezimeti yaşayacaklar.

Biz bugüne değin başkalarından ziyade kendimizin ne yaptığına baktık. Standartımızı muhalefetin belirlemesine müsade vermedik. Böyle bir yanlışa düşmüş olsaydık bu oy oranlarının yarısını deha alamazdık. Biz onların ne dediğiyle, ne yaptığıyla uğraşmayacağız. Biz rotamızı çizmek için milletimize bakacağız. Bizler de seviyeyi düşürmeden bunların hatalarını ifşa etmekten geri durmayacağız.

“CHP’Yİ BATIRMANIN GAYRETİ İÇİNDE”

Mart 2019 seçimleri bayağı bir tercih değildir. Bu mahalli idareler seçimi olur ya de bu ana muhalefetin sonu olacaktır. Yalnızca millete değil, CHP’ye de bela. CHP’yi de bundan kurtarmamız lüzumlu. SSK’yı batırdı, CHP’yi batırmanın gayreti içerisinde. Adam İngiltere’ye bir şeyler konuşuyor, Türkiye’yi şikayet ediyor. Bağımsızlık, demokrasi yok diyor. Özgürlük, demokrasi değil da her seçimi kaybettin, hala seçime giriyorsun. Bundan büyük demokrasi olur mu? Onda ders alacak… Neyse gerisini söylemeyim.

24 Haziran seçimlerinin bütün anlamıyla idareye yansıması Mart 2019’a bağlıdır. Kale içeriden fethedilir. Başlıca muhalefetin, muhalefetin yaptığı bir şey yok. Ne yapıyorsak biz yapıyoruz. Yaptığımız hizmetlerin hanım kardeşlerimize anlatmanın beylere anlatmaktan daha kolay olduğunu düşünüyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: