• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İş Bankası Çıkışı: Hazineye Devrini Sağlayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İş Bankası Çıkışı: Hazineye Devrini Sağlayacağız

Kayseri’deki toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’nin Iş Bankası’ndaki hisseleri ile ilgili konunun Meclis’e getirileceğini belirterek, “Iş Bankası’nda CHP’nin yüzde 28’e yakın bir hissesi var ya. Bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, CHP alsın kullansın diye yapmadı. Hazine’ye gitsin diye yaptı. İnşallah meclisten bunu çıkartacağız ve bu hissenin hazineye devrini sağlamış olacağız.” dedi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

“KAYSERİ BÜYÜK KASABA HASTANESİ ŞEHRE YAKIŞAN BİR HASTANE OLDU”

Uluslararası alanda büyük bir uğraş yürütüyoruz. Ülkemizde tarihi bir dönüşüme imza atıyoruz. Bugün burada toplam yatırım bedeli 1 katrilyon 640 trilyon lirayı bulan 137 farklı bakanlık, belediye ve özel sektör projesinin toplu başlangıç törenini gerçekleştiriyoruz. Kayseri Büyük Kasaba Hastanesi şehre yakışan bir hastane oldu.

“KILIÇDAROĞLU, SEN ÖLÜLERİ REHİN ALIYORDUN”

Sağlıkta 15’i hastane olmak üzere 42 tesisi şehrimize kazandırdık. Kayseri Kent Hastanesi her türlü imkanıyla şehrimize yakışır bir hizmet oldu. Duydunuz mu Bay Kemal ne diyor? Hastanelerde artık ameliyat yapılmayacakmış. Ya bu ne menem bir adam ya. Bay Kemal, bundan böyle Türkiye’de Bay Kemal’in SSK’sı dönemi yok. Sen ölüleri rehin alıyordun ya ölüleri. Bu adam SSK Genel Müdürü iken, bu ülkenin evlatlarını hastanelerde sürüm sürüm süründürdü, ölüleri rehin aldı.

Süre geliyor, 5.5 ay sonradan, Mart yerel seçimlerinde sana gereken cevabı bu halk verecek. Bundan Böyle CHP’yi de bu ülkeyi de senden kurtaracak.

“TRAMVAY HATTIYLA İLGİLİ HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR”

Şehrimizde inşa edilecek tramvay hattıyla ilgili hazırlıklar sürüyor. Bundan Böyle Kayseri için yetkisiz gelen havalimanı binasının yerine yenisini yapıyoruz. Şehrimizdeki çalışmaları teşvik etmek için takriben 2 katrilyon lira özendirme ödemesi yaptık. Anadolu’nun orta yerindeki Kayseri, istikrarın, yatırımın, huzurun manasını iyi bilir.

“4 MİLYON MÜLTECİYİ BİZ BESLİYORUZ”

Dünyada dengeler bitmiş kuruluyor. Bunlar ellerine tutuşturulan kağıtlarla şahsıma, partime ve aileme itiraf ediyor. Bölgemiz cayır cayır yanıyor. Bunların gözü parti içinde koltuk kavgasından diğer bir şey görmüyor. 4 milyon mülteciyi biz besliyoruz. Batılı kapılarını kaparken, biz kardeşlik kapısını açıyoruz. Türkiye, uluslararası ilişkilerden ekonomiye sayesinde yeniden yapılanıyor.

“KOLUNA GİRENLER TERÖR YARDAKÇILARIYDI”

DERHAL bir kısmı Kayseri’de yetişen kahraman askerlerimiz, sınırlarımız ötesinde başarı üstüne başarı kazanıyor. Bunlar üzüntüden kahroluyor. İdlib’deki başarımızdan dolayı bütün dünya bizi kutladı, ana muhalefet bir söz edebildi mi? Yurt dışına gittiklerinde, bizim oradaki diplomatlarımızla bir araya gelmiyorlar. Onlar Hans’la George’la bir araya geliyorlar. Onlar bu ülkeden kaçıp gidip, 5 sene 10 hapis cezası bölge ajanlarla bir araya geliyorlar. Bu ülkede ne kadar vatan, devlet ve insanlar düşmanı varsa hepsiyle el ele yürüyorlar. Ankara’dan İstanbul’a bunlarla el ele kol kola yürümediler mi? Ben ispatla konuşuyorum ispatla. Başlıca muhalefetin başındaki zat sözde Hak Yürüyüşü yaptı. Koluna girenler terör yardakçılarıydı.

“MÜSLÜMAN BİR DELİKTEN BIR KERE SOKULUR, YENIDEN ASLA”

Eğer teröre bulaşmış olanlardan, kalkıp da belediye başkan adayı yapacak olanlar olursa, derhal kayyum atanan yerlerdeki ilkemiz neyse, aynı ilkeyi Türk hukuk sisteminde işleteceğiz. Bu milletin parasını verelim de bunlar Kandil’e versin. Değil pek. Bir şey olsa da şu Tayyip Erdoğan aradan çekilse meydan bize kalsa beklentisiyle tabi gelip yatıyorlar. Bunların en büyük başarıları, her evden bir oy diyerek, bölücü örgütün güdümündeki partiyi meclise sokmak. Acilen mahalli seçimlerinde de bir takım belediyeleri onlara teslim etmeye çalışıyorlar. Türk milletini hiç tanımadıkları için yüzde 25’in üstüne çıkamadılar. Burdan sesleniyorum. Eğer teröre bulaşmış olanlardan, kalkıp da belediye başkan adayı yapacak olanlar olursa, şimdi kayyum atanan yerlerdeki ilkemiz neyse, aynı ilkeyi Türk hukuk sisteminde işleteceğiz. Bu milletin parasını verelim de bunlar Kandil’e versin. Yok öyle. Müslüman bir delikten bir kere sokulur, bir daha asla.

“KILIÇDAROĞLU , DAVALARDA KAZANDIĞIM PARAYI CEBİNDEN Mİ ÖDEDİ”

Bunların derdi ülkeye ve millete hizmet vermek, bunun için cumhurbaşkanlığını değil. Tek gayeleri, ellerindeki belediye ve partideki koltuklarını gözetmek ve ekmek elden su gölden yaşayıp gitmektir. Merak ediyorum, Kılıçdaroğlu’na açtığım davalarda kazandığım paraları, Kılıçdaroğlu cebinden mi ödedi yoksa CHP’nin kasasından mı? Bunu da açıklamaya gösteri ediyorum.

CHP’NİN MESLEK BANKASI’NDAKİ HİSSELERİ: ”KONUYU MECLİS’E GETİRİYORUZ, MHP DE DESTEKLEYECEĞİNİ AÇIKLADI”

Meslek Bankası’nda CHP’nin yüzde 28’e yakın bir hissesi var ya. Bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, CHP alsın kullansın diye yapmadı. Hazine’ye gitsin diye yaptı. Biz Meclis’e bu konuyu getiriyoruz. İnşallah meclisten bunu çıkartacağız ve bu hissenin hazineye devrini sağlamış olacağız. MHP de destekleyeceğini açıkladı.Hemen emrindeki tutuştu. Bunu biz kullanmıyoruz ancak diyor. dahası kullanacak mıydın?

Bir an önce meclisimizden bu geçecek. Arkasından da hazinemize Iş Bankası bunu ödeyecek.

”FETÖ KONUSUNDA VİCDANLARI KANATAN HUSUSLAR OLDUĞUNU BİLİYORUM”

2010’da başladılar fakat 40 yıldır bunlar bu ülkede hazırlık yaptılar. Acilen ortaya konulan bütün hakikatlere karşın örgütün içinde kalmaya devam edenler bunun sonuçlarına da katlanırlar. Bak buradan sesleniyorum. FETÖ’de kalanlar kusura bakmasın, canlarını yakarız hukuk neyse onu da uygularız. Bunlar kardeşleri birbirine düşürdüler. Biz bunlara müsaade edemeyiz. Gereğini yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. FETÖ konusunda vicdanları kanatan hususlar olduğunu biliyorum. Bu ihanet çetesinin bütün ortasında olup kurtulduklarını sananlar sevinmesin. Her gün yeni deliller bulunuyor. Bu ihanet çetesinin peşini bırakmadık. bırakmayacağız. Isparta’da bunların kasasından 100 kilo altın 5 milyon dolar çıktı. Tük finans sektörüne sesleniyorum. Kasalarla ilgili çalışmalara dikkat. Kim, ne yapıyor uyarı edeceksiniz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: