• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar-Çekmeköy Metro Hattının Açılışında Konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar-Çekmeköy Metro Hattının Açılışında Konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin ilk sürücüsüz metrosu Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı’nın ikinci etabı Yamanevler-Çekmeköy-Sancaktepe bölümünün açılışında söylev yaptı. Erdoğan konuşmasında “Bu hattın fazla evvelden tamamlanması gerekiyordu. Gecikmenin sebebi; Üsküdar’daki kazıbilimsel alanlarla ilgili süreçlerin uzaması, yerleşimin yoğun olduğu bölgelerden geçen tünellerin inşasında bezginlik yaşanması ve sürücüsüz metro metro olması nedeniyle test seferlerinin uzun sürmesidir. Bu sene sonuna kadar, metroya dönüştürdüğümüz 63 kilometre uzunluğundaki eski Gebze-Halkalı banliyö hattını da inşallah hizmete açıyoruz” ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Bu şehrin bir dönem havasından suyuna, yolundan kaldırımına, boğazından Haliç’ine değin ne sıkıntılar yaşandığını biliyoruz. Ümraniye çöplüğünü nasıl patladığını bilmiyor musunuz? Kimdi belediye başkanı CHP. O çöp yığını patladığı vakit 39 birey öldü. CHP bunun hesabını verdi mi? Verdi, verdi. Bu insanlar bir daha bunlar atama vermedi. derhal onlarda olan ilçeleri Mart 2019’da alalım. Bunlarda hizmet aşkı değil, acımasızlık var. Nerede belediyeleri varsa orada pislik var, çöp var.

Gençlerimize bu dönemi anlatmak çok şiddet. Gençler ne çileler çekildi bilmiyor. Bu CHP zihniyetini bilmiyor. Dün Diyarbakır’daydım. 30 sene öncesinin Diyarbakır’ı değil. Terör örgütlerinin desteklediği yerel idare Diyarbakır’da olsaydı, vay haline. Acilen çok enkaz. Dört dize havalimanı yaptık, 4 gidiş 4 geliş… Müthiş binalar. Sur içini imar ediyoruz, ihya ediyoruz. Lokal mimari ile oraları inşa ediyoruz. Ayrım yok.

1994 yılından bugüne kadar yaptığımız yatırımları anlatmaya kalksak günler geceler yetmez. Hangi göreve gelirsek gelelim, İstanbul’a aşığım. İstanbul’a aşkımı kimseyle tartışmam. İstanbul’a hizmet sevgisi öbür durmayı sürdürdü. Biz bu şehri Türkiye’nin ve dünyanın kalbi olarak görüyoruz. İstanbul sarsılırsa Türkiye tökezler, İstanbul yürürse Türkiye koşar.

“ŞAHISLARA KARŞI İŞLENEN SUÇLARA DEVLETİN AF YETKİSİ YOKTUR”

Devlete aleyhinde işlenen suçları devlet affeder, şahıslara karşı işlenen suçları devletin bağişlama yetkisi yoktur. 50 bini aşkın uyuşturucunun cezaevlerinde olduğu günlerde, biz uyuşturucuları affeden bir iktidar olarak mı anılacağız? Affetme, ne affı?Adaletli bir iktidar olamazsınız, adaletle hükmeden bir iktidar olamazsınız.

CEMAL KAŞIKÇI OLAYI

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılına yaklaştığımız şu günlerde Türkiye yeni bir dirilişin eşiğindedir. 16 yıldır ülkemizi hedeflerine içten ilerletmeyi başardık. Geleceğin altyapısını da kurduk. Büyük ve dinç Türkiye’yi yapı etme aşamasındayız. Cemal Kaşıkçı olayındaki hassasiyetler… Biz kararlıyız dedik. Bunu meydana çıkaracağız dedik. Salı günü grup toplantısında açıklayacağım. Burada adaleti arıyoruz. Tüm çıplaklığıyla ortaya çıkacak. 15 kişi niye geldi, 18 birey niye tutuklandı. Bunlar tüm detaylarıyla açıklanmalı. Salı günü bambaşka bir şekilde anlatacağım. Detayına gireceğim.

Sürücüsüz Metronun İkinci Etabı Bugün AçılıyorSürücüsüz Metronun İkinci Etabı Bugün Açılıyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: