• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Uluslararası sistem kelimenin bütün anlamıyla çatırdıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Uluslararası sistem kelimenin bütün anlamıyla çatırdıyor

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

* Mevlana hazretleri hukuku hak denizinde bir katre olarak görür. Hakimler tanrının ölçüsü gibi hareket etmelidir der. Yargı aramak her şeyin yerli uygun olması demektir. Günümüzde de bir ülkenin gelişmişliğinin ve ya geri kalmışlığının en iyi ölçüsü hukuk sisteminin iyi çalışıp çalışmadığıdır. Birincil insandan bu yandan dek madem hukuk kayda değer neden bunca zulüm, adaletsizlik, gözyaşı var. Batının çöpe attığı yiyecekler Afrika’daki bütün insanları doyurabilir.

* Milyarlarca insanın umut bağladığı uluslararası sistem kelimenin bütün anlamıyla çatırdıyor. ‘En fena armoni düzensizlikten iyidir’ sözü, fena düzenin sürmesine yok, tam tersine bir an önce ıslahının gerekliliğine sinyâl eder. Biliyorsunuz Türkiye olarak her fırsatta BM’de bilhassa de Güvenlik Konseyinde reforma gereklilik duyulduğunu söylüyoruz. ‘Dünya beşten büyüktür’ diye formüle ettiğimiz bu çağrımızın temelinde hak talebi vardır.

*Son olarak İdlib’te sağladığımız istikrar ile 10 binlerce insanı ölümden, milyonlarca insanı da sefaletten kurtardık.

* 33 milyar dolar Suriye’den gelen mülteciler için sadece masraf yaptık. Suriye’de huzuru tesis ettiğimiz yeniden emniyet ve hak sistemini işler ayla getiriyoruz. Buna karşılık bölgede ülkü Türkiye’nin insani duruşunun karşısına terör örgütü ile meslek birliği yapan ülkeler çıkıyor. Buna karşın lafa geldiğinde ağızlarından demokrasiyi, insan haklarını düşürmeyenler bu örgütleri destekliyor.

 

öne çıkan haberler

Cengiz Ünder için rekor ücret!

Görür Görmez elbiseleriyle suya girdiler

Whatsapp’taki tehlike Türkiye’ye sıçradı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: