• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Tayyipler Alemi’ Pankartı Açan ODTÜ’lülere Yerli Telefon Hediye Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Tayyipler Alemi’ Pankartı Açan ODTÜ’lülere Yerli Telefon Hediye Etti

ODTÜ’lü öğrencilerin aileleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Avukatı Hüseyin Açık Fikirli ile irtibata geçti. Öğrencilerden birinin annesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup yazması üzerine görüşmeye giden işlem başladı.

GÖRÜŞME DOSTÇA BİR ORTAMDA GERÇEKLEŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek isteyen öğrencilerin talebi ise geri çevrilmedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmesinin peşinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencileri kabul etti. Öğrencilerin çiçek ibraz ettiği ve arkadaşça bir ortamda gerçekleşen görüşmede Erdoğan, öğrenciler ile tek tek ilgilendi, ailelerini ve nereli olduklarını sordu. Öğrencilerden birinin savunma sanayi ile ilgili ödüllü projesi olduğunu öğrenmesi üstüne Cumhurbaşkanı Erdoğan, savunma sanayi alanında yapılanları anlattı. Erdoğan, seçkin bir üniversite olan ODTÜ’nün de savunma sanayi alanına katkı sağlaması gerektiğini açıklama etti.Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkenin kalkınması için uğraştıklarını belirterek, gençlerden de bu atılımlara katkı maddesi sağlamalarını istedi.

ÖĞRENCİLERE YERLİ CEP TELEFONU ARMAĞAN ETTİ

Öğrencilerden biri böyle bir olaya sebebiyet vermek istemediklerini, böylece ağlayan ve pişman olduklarını bildirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, görüşmenin sonunda öğrencilere, “Yerli bir cep telefonu size hediye ediyorum” diyerek, telefon armağan etti.

ÖDÜLLÜ PROJEYE YOĞUN ALAKA GÖSTERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Saray’da kabul ettiği öğrencilerle görüşmesi takriben 45 dakika değin sürdü. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in Erdoğan-Bahçeli görüşmesi ardından yaptığı açıklamada öğrencilerle Erdoğan aralarında sıcak bir sohbet gerçekleştiği belirtildi. Erdoğan’ın, öğrencilerden birinin savunma sanayisine yönelik yaptığı ödüllü projesine yoğun alaka gösterdiği ve öğrencilerden böyle projelerle gündeme gelmelerini istediği belirtildi. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, yaşanan gözaltılardan duyduğu rahatsızlığa değinen konuşmalar yaptığı da kaydedildi.

ÇELİK: DAVA GERİ ÇEKİLECEK

ODTÜ’de pankart açtıktan sonra gözaltına alınan geçlerin Erdoğan’la görüşmesi konusunda AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Gençlerin yaptıkları kabul edilemeyecek birşeydi. Zaman içinde gençlerin aileleri bizimle temas kurup Cumhurbaşkanımızla karşılaşmak istediler. Bu kabul sırasında genç arkadaşlarımızla güzel bir sohbet oldu. Ödül kazanan bir arkadaşımız vardı Cumhurbaşkanımız o arkadaş ve projesiyle yakından ilgilendi. Bu ülkeye hizmet edebileceğiniz projelerle anılın diyerek onlarla konuştu. Bir tanesi savunma sanayisiyle ilgili bir projeden ödül almış. İyi bir müşterek diyalog oldu” dedi.

Çelik, ODTÜ’lü öğrenciler hakkında Cumhurbaşkanı göre açılan davanın da yarından itibaren geri çekileceğini açıkladı.

NE OLMUŞTU?

ODTÜ’lü öğrenciler mezuniyet törenleri sırasında ‘Tayyipler alemi’ olarak tanıdık bir dizi karikatürü pankart olarak taşımış ve Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu öğrenciler hakkında şikayette bulunmuştu. Erdoğan’ın şikayeti sonrası öğrenciler uzun süren bir nezaret süreci sonrası bağımsızlık bırakılmıştı.

Erdoğan, ODTÜ'lü Öğrencileri Kabul EttiErdoğan, ODTÜ’lü Öğrencileri Kabul Etti AK Parti Sözcüsü Çelik: AK Parti Sözcüsü Çelik: “Türkiye Bağımsız Soruşturmasını Yürütüyor”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: