• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsim Vermeden Adnan Oktar’a ‘Soytarı’ Dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsim Vermeden Adnan Oktar’a ‘Soytarı’ Dedi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’deki İl Müftüleri Toplantısı’nda değerlendirmelerde bulundu. Konuşmasında FETÖ ile mücadeleye dikkat çeken Erdoğan, “FETÖ ile reel anlamda uğraş bizim zamanımızda yapılmıştır fakat şunu da söylüyorum biz de geç kaldık. Bedelini de ödedik” dedi.

Ad vermeden Adnan Oktar’a da eleştiride yer alan Erdoğan, “Bizim hocalarımız instiyatif almadığı zaman hurafeci cahillere, televizyonlarda sazlı danslı program yapan soytarılara kalıyor” ifadesini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamasından satırbaşları;

“81 vilayetimizde ödev yapan siz değerli hocalarıma milletin evine hoş geldiniz diyorum. Bu buluşma diyanet İşleri Başkanlığımızın 1993’ten beri sürdürdüğü bir gelenek. Bu buluşma sizlerin milletin güncel dini meseleler hakkında görünüm alışveriş yapmanıza vesile oluyor.

“DİN GÖREVLİLERİMİZDEN ALLAH RAZI OLSUN”

Kalbindeki imam ve okunan selalardan güç alan bu insanlar tıpkı Kurtuluş Harbi’nde olduğu gibi istikbaline ve istiklaline sahip çıktı. Darbe gecesi her biri bir Sütçü İmam’a dönüşün tüm din görevlilerimizden Allah razı olsun.

Biz de 15 temmuz destanımızla onur etsek de Rabbim bir daha böyle bir epope yazman durumunda bırakmasın diyoruz. Tarih, ibret almayanlar için tekrar eder. 15 Temmuz ihaneti ve FETÖ konusundaki öz eleştirimizi açık yüreklilikle yapmalıyız. Bu örgütün oluşturduğu tehdidin uzun yıllar farkına varılamaması üstünde düşünülmesi gereken bir husustur.

“İMAM HATİPLERE GİTMELERİNE MÜSADE VERMEDİ”

Bu örgütün oluşturduğu tehdidin uzun süreler farkına varılamaması üzerinde hepimizin hassasiyetle düşünmesi gerekir. Nasıl olup da böyle bir örgüt dünyanın 160 ülkesinde nüfuz edebilmiştir. FETÖ bir sebep yok, arızi bir sistemin sonucudur. Bu hastalığın devlet ve toplum bünyesine yinelenme durumu ise epeyce eskidir. 1970’leri ortalarında bünyeye girmiş, 40 sene boyunca büyümüş habis bir urdur. En güçlü desteği 12 Eylül darbesi ile 28 Şubat’ta görmüştür. Örgütün bu iki dönemde serpilip büyümesi asla tesadüf değildir. Bu zat kendisinin peşine takılanlara alsa imam hatiplere gitmelerine fırsat vermedi. Çünkü tasa, hesap başkaydı.

“FETÖ’YE PERHIZ BORCU OLANLAR…”

FETÖ ile hakiki anlamda mücadele yalnızca bizim dönemimizde yapılmıştır. Lakin biz de geç kaldık ve geç kalışın bedelini de maalesef ödedik. 17-25 Aralık girişimini sonrası yürüttüğümüz mücadele olmasaydı 15 Temmuz’un sonuçları farklı olurdu. FETÖ’ye diyet borcu olanlar 15 Temmuz ihanetini asla görmüyor, kabullenmiyor.

“TEHLİKENİN ATLATILDIĞINI SÖYLEYEMEYİZ”

Siyasi rant uğruna FETÖ’nün televizyon kanallarında arzı endam etmekten hicap duymadılar. 251 insanımızın şehit olması bu şahısların gözlerindeki gaflet perdelerini kaldırmaya yetmedi. Sözde hak yürüyüşleriyle örgütün propagandasını yapmaya kalktılar. Yaşadıklarımızdan ders çıkararak bir daha böyle acı hadiseleri yaşamamak için gereken tedbirleri alacağız. Tüm çabalara rağmen tehlikenin atlatıldığını söyleyemeyiz. Minik cihattan büyük cihada geçtiğimiz bir dönemdeyiz.

Sahih İslam anlayışının yayılması için uğraş göstermeliyiz. Ülkemizin dört bir yanına 140 bin civarında dini görevlimizin olduğunu düşündüğümüzde böyle büyük bir ordunun yapamayacağız bir şey yoktur.

“MEYDAN SOYTARILARA KALIYOR”

Bizim hocalarımız inisiyatif almadığı süre, meydan FETÖ elebaşı gibi şarlatanlara, hurafeci cahillere, televizyonlarda sazlı danslı program yapan soytarılara kalıyor. Din ile diyanet ile hatta ve hatta milletimizin asgari etik standartlarıyla bağlantısı olmayan şahıslar ortalıkta İslam adına ahkam kesiyor. Arayış içindeki insanlarımızı da kurdukları bu tezgaha düşürebiliyorlar.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: