• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hiçbir Engelin, Oyunun Bizi Hedeflerimizden Alıkoymasına Müsaade Etmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hiçbir Engelin, Oyunun Bizi Hedeflerimizden Alıkoymasına Müsaade Etmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında, “Ülkemizi ‘muasır uygarlık seviyesinin üstüne çıkarma’ mücadelemizde ileri demokrasi ve enerjik ekonomi yönünde kat ettiğimiz her mesafeyi, şanlı geleceğimiz için yakılan bir ışık olarak görüyorum. Hiçbir engelin, hiçbir sabotajın, hiçbir oyunun bizi hedeflerimizden alıkoymasına müsaade etmeyeceğiz. Bizler, 95. yıldönümüne vasıl olduğumuz Türkiye Cumhuriyetini sonsuza dek payidar kılmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Bu düşüncelerle bir kere daha 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı tebrik ediyorum” dedi.

“TÜM KAHRAMANLARIMIZI YAD EDİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı şu şekilde: “Ülkemizde ve yurt dışarıda yaşamış vatandaşlarımız ile bu gurur günümüzü bizimle paylaşan bütün dostlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyorum. Cumhuriyetimizin ilanının 95. yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncelikle elde etmek üzere, İstiklal Harbimizin kazanılmasına ve yeni devletimizin kuruluşuna öncülük eden tüm kahramanlarımızı tazimle yad ediyorum. Birincil Meclis’ten bugüne kadar, ulusal iradenin temsilcisi olarak ülkemizin kurtuluşu, gelişmesi, büyümesi, güçlenmesi için çaba sarf eden milletvekillerimize şükranlarımızı sunuyorum. Bin takvim vatanımız Anadolu topraklarının her karışında kanı ve alınteri olan bütün ecdada, şehitlerimize, gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Terörle mücadelede ve 15 Temmuz’da hayatlarını kaybeden emniyet güçlerimiz ile vatandaşlarımızın aziz hatıraları, milletimizin hafızasında ve devletimizin kimliğinde her zaman yaşayacaktır.

“HİÇBİR ENGELİN, SABOTAJIN, OYUNUN BİZİ HEDEFLERİMİZDEN ALIKOYMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Ülkemizi ‘muasır uygarlık seviyesinin üstüne çıkarma’ mücadelemizde ileri demokrasi ve güçlü ekonomi yönünde kat ettiğimiz her mesafeyi, şanlı geleceğimiz için yakılan bir ışık olarak görüyorum. İstanbul’daki yeni havalimanımız da, işte bu ışıklardan biridir. Selçuklu’dan Osmanlı’ya ve oradan genç Türkiye Cumhuriyeti’ne devreden tarihi senaryo içinde süren büyük yolculuğumuzu, inşallah, 2023 hedeflerimizle taçlandıracak, 2053 ve 2071 vizyonlarımızla da bir üstteki seviyeye çıkartacağız. Malazgirt’ten başlayıp son bir asırdır Çanakkale’de, Kut’ül Amare’de, Dumlupınar’da, Kıbrıs’ta devamlı zaferlerimizden, Suriye’deki insani duruşumuza kadar her gelişme, milletimizin asil duruşunun sembolleridir. Türkiye’nin her başarısı, aynı zamanda insanlığın müşterek vicdanındaki, bölgemizdeki ve dünyadaki tüm mazlumların, mağdurların yüreğindeki umutları besliyor, canlandırıyor, harekete geçiriyor. İşte bu sebeple ülkemiz, dünyanın en büyük 17. ekonomisi olduğu halde, insani yardımlar konusunda ulusal gelire göre birincil sırada bulunuyor. Herkesin kapısını ve kalbini kapattığı sığınmacılara evini ve yüreğini açan, insani sorumluluklarını bihakkın yerine getiren tek ülke Türkiye olmuştur. Tarihe, mazlumlara sırtını dönen değil evini ve ekmeğini bölüşen, her konuda tercihini haktan ve adaletten yana kullanan bir ülke olarak geçmenin şerefi bize yeter. Bu duruşumuzdan asla imtiyaz vermeyecek, hiçbir engelin, hiçbir sabotajın, hiçbir oyunun bizi hedeflerimizden alıkoymasına müsaade etmeyeceğiz. Bizler, 95. yıldönümüne vasıl olduğumuz Türkiye Cumhuriyetini ebediyen payidar kılmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Bu düşüncelerle bir kere daha 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı tebrik ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: