• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fırat’ın Doğusundaki Terör Yuvalarını Darmadağın Edeceğiz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fırat’ın Doğusundaki Terör Yuvalarını Darmadağın Edeceğiz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2018/8. Dönem Bilirkişi Erbaş Komando Temel Kursiyerleri Bröve Takma Töreni’nde konuştu. Erdoğan “Fırat’ın doğusundaki terör yuvalarını darmadağın edeceğiz” dedi.

Erdoğan’ın açıklamaların satır başları şöyle:

“FETÖ’NÜN HAİNLERİNİ GECENİN KARANLIĞINA GÖMDÜK”

Bu yıl Kara Kuvvetleri’nin kuruluşunun 2227’nci yılını geride bıraktık. En eski düzenli ordunun sahibi bir ülke olarak her genci bir potansiyel komando olarak görüyorum. Çanakkale’den, doğudaki işgal girişimlerine, Kurtuluş Savaşı’na kadar en son 15 Temmuz hain darbe girişiminde topluca kıyama kalktık. FETÖ’nün hainlerinin gecenin karanlığına gömdük.

“FIRAT’IN DOĞUSUNDAKİ TERÖR YUVALARINI DARMADAĞAN EDECEĞİZ”

Şanlı ordumuz o günden beri zaferden zafere koşuyor. Terör örgütüne tarihte görülmemiş darbeler vuruluyor. Sınırımızın dışındaki teröristler derahat uyuyamıyor, biliyorlar fakat bir gece birdenbire gelebiliriz. Fırat’ın doğusundaki terör yuvalarını da darmadağan edeceğiz.

“HER TAHSIS KUTSALDIR FAKAT, ASKERLİK, POLİSLİK GÖREVLERİNİN YERİ AYRIDIR”

“En üstteki rütbedeki komutandan, en alttaki personele değin cümbür cemaat Mehmetçik’tir. Yani ufak Muhammed’dir. Sevgili Mehmetçikler, her atama kutsaldır fakat askerlik, polislik, jandarmalık görevlerinin yeri ayrıdır. Bu mesleklere talip elde etmek her babayiğidin harcı değildir. Bedelli askerlikle bu süreci geçirmeyenler koskocoman kayıpta olduklarını bilmelidirler. Yığılmaları durdurmak için bunları uygulamaya gereklilik vardır. Bizim çocukluğumuzda mazeretsiz yere askerliğini yapmayanlar adam yerine konmaz, toplumdan dışlanırlardı. Asker kaçakları alçak görülür, diğer suçlulardan daha öbür davranışlar görürlerdi.”

“HER TÜRK EVLADININ ASKERLİK OCAĞINDAN GEÇMESİNİ ÖNEMLI GÖRÜYORUM”

“DERHAL TSK’da jandarma ayrıldıktan sonradan yüzde 60 gönüllü, yüzde 40 kadrolu gibi bir şart ortaya çıktı. Bugün göreve başlayan 4 binin üzerindeki uzman erbaşımız da profesyonelleşme namına büyük bir adım atmış oluyor. Her Türk evladının askerlik ocağından geçmesini manâli görüyorum. Profesyonellik aşamasına gelindiğinde adımlar atılacak, kararlar verilecektir. Bedelli askerlik yapanların 3 hafta da olsa bu eğitimden geçmesi yerinde olmuştur. Siyasi ve idareli olarak hedeflerinize yürüyebilmek için arkanızda askeri baskı olması gerekir.”

“GEREKEN TEDBİRLERİ ALDIK, HAZIRLIKLARI YAPTIK”

“Doğrusu sıkıntı çektiğimiz, arkamıza bakınca acı çektiğimiz dönemler yaşamadık mı, yaşadık. Fakat bunun kader olarak kabullenmedik. Daha ileriye gitmek için çalıştık, daha fazla çabaladık. Türkiye’nin büyüme hamleleri tuzaklarla yavaşlatılmaya çalışılsa da bu hedeflerden vazgeçmedik. Bugün ülkemiz dost, düşman herkes tarafından yöresel ve küresel bir zor olarak kabul ediliyor. Dünyanın neresine giderseniz gidin çoğalan itibarımıza şahit olabilirsiniz. Son zamanlarda bazı spekülatif ataklara maruz kalsak da dünyada en büyük 13’üncü, birey başı gelirde 17’nci olduğumuz gerçeğini değiştirmiyor. Gereken tedbirleri aldık, hazırlıkları yaptık. Olumlu neticeleri de görmeye başladık.”

“TÜRKİYE, 2023 HEDEFLERİNE YÜRÜMEYE DEVAM EDİYOR”

“TSK darbe girişimi gibi ağır bir travma yaşamasına karşın, ardı ardına yaptığı operasyonlarla gücünü ortaya koymuştur. Ayağa kalkamaz sananlar TSK’nın gücünü görenler hala ayağa kalkamadı. Türkiye 2023 hedeflerine yürümeye devam ediyor.”

“YAPTIRIM UYGULAYANLARA KAYBEDENİN KENDİLERİ OLDUKLARINI GÖSTERECEĞİZ”

“Önümüze meydana çıkan engeller ne olursa olsun, ya yol bulacağız, ya bir yol yapacağız ama bunları aşacağız. Fazla komik sebeplerle bize yaptırım uygulayanlara kaybedenin kendileri olduklarını göstereceğiz. Ekonomide bunu yapacağız. Kapattıkları her kapıya 10 kapı açarak bunu yapacağız.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: