• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eğitimde Arzu Ettiğimiz Neticeleri Elde Edemedik

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eğitimde Arzu Ettiğimiz Neticeleri Elde Edemedik

Dokuz Eylül Üniversitesi akademik yılı başlangıç töreninde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitim sistemiyle alakalı kayda değer değerlendirmelerde bulundu.

Milli eğitimde ayrıca içerik ayrıca sistem konusunda sıkıntılar olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Yitik kaybedildiği yerde bulunur. Cevher bu topraklarda saklı. O süre sorunun çözümünü de burada arayacağız. Eğitimde açlık ettiğimiz neticeleri elde ettiğimizi söyleyemiyorum.. İnşallah önümüzdeki kısa zaman içerisinde atacağımız adımlarla yeni bir çıkış yeni bir diriliş gerçekleştireceğiz” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları;

“defalarca açıklama ettiğim gibi başarı hangi işi yaptığınızla yok işi nasıl yaptığınızla ilgilidir. Türkiye devletiyle milletiyle kurumlarıyla kadim bir devlete ve millete sahibiz.Her alanda kökleri derinlere inen kurumlara sahibiz. Bugün en büyük 500 üniversitesi arasında esamesi okunmuyor. Aramak oysa bir şeyleri unuttuk bir şeyleri kaybettik.

“YENİ BİR ÇIKIŞ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Yitik kaybedildiği yerde bulunur. Cevher bu topraklarda saklı. O süre sorunun çözümünü de burada arayacağız. Eğitimde arzu ettiğimiz neticeleri elde ettiğimizi söyleyemiyorum.. İnşallah önümüzdeki kısa süre içerisinde atacağımız adımlarla yeni bir çıkış yeni bir diriliş gerçekleştireceğiz.

“BÖLGEDE HAYATINIZI DEVAM ETMEK İSTİYORSANIZ…”

Hedefimiz eğitimi keza içerik ayrıca sistem olarak Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasına katkı sağalacak seviyeye çıkarmaktır. Ülkeleri ayakta yetişmek için yürütülen çalışmalarda akademiyi ve özel sektör kuşun uçmasını sağlayan iki kanat olarak görüyorum. Bu bölgede hayatınızı sürdürmek istiyorsanız zinde bir orduya, bağımsız bir ekonomiye sahip olacaksınız. Bunlara bilimsel altyapı oluşturacak bir akademiye sahip olacaksınız. Tüm bunlar yoksa size hayat hakkı tanımıyorlar. Türkiye ordusundan ekonomisinden her alanda oyalandı, geriletildi. Hedeflerinden uzaklaştırıldı.

“YOLUMUZDAN SAPMADIK”

İşte 2002 sonunda göreve geldiğimizde ulusal savunmamızın yüzde 20 ihtiyacını karşılar durumdaydık. Lakin biz bunu yüzde 65’e çıkarmış durumdayız. İhtiyaçlarımızda ‘kongreden müsade çıkmıyor’ diyorlardı, fena komşular bizi ev sahibi yaptı. Biz bunları üretir duruma geldik. Öteki eksiklerimizi de gidereceğiz. Buna mecburuz. Sınırlarımız içinde ve açık havada ne yaşarsak yaşayalım ana hedeflerimizden kopmadık, ne bela musallat edilirse edilsin yolumuzdan sapmadık.

“DÜNYANIN TAKDİRİNİ KAZANIYORUZ”

Düne kadar idareli şantajlarla siyasi irademize ipotek konulmasına rıza gösterilirken kendi yol haritamızla yola devam ediyoruz. Büyük devlet almak lafla olmuyor, icraatla oluyor. Daha düne değin teröristlerle kendi sınırlarımızda deha mücadele etmekte zorlanırken şimdi dünyanın her uygun teröristlere hayatı zindan ediyoruz. Kaçacak delik arıyorlar. Nereden nereye geldik. İman pek bir şeydir fakat tekeden bile süt çıkartır. İnsani duruşumuzla da dünyanın takdirini kazanıyoruz.

“ELLERİNİ OVUŞTURANLAR HÜSRANA UĞRADI”

Son günlerde döviz kuru yükseldi, faizler yükseldi diye birileri hemencecik ellerini ovuşturmaya başladı. Hedeflerimize kilitlendik, yolumuza devam ettik. Biz sağlam durunca ellerini ovuşturanlar hüsrana uğradı.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: