• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP, Iş Bankası’ndaki Hisselerini Hazine’ye Devredip Atatürk’ün Vasiyetini Yerine Getirsin

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP, Iş Bankası’ndaki Hisselerini Hazine’ye Devredip Atatürk’ün Vasiyetini Yerine Getirsin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan dönüşü uçakta gazetecilerini sorularını cevapladı. Erdoğan, Iş Bankası tartışmalarını her yerde gündeme getirerek ”Mesele Iş Bankası değil. Mesele, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetidir. Atatürk’ün vasiyetinin Hazine’ye devrini gerçekleştirelim. Bu şahıslara ait bir yargı değildir. CHP’nin hiç değildir” dedi.

MESLEK BANKASI’NDAKİ CHP HİSSESİ

Mesele Iş Bankası değil. Mesele, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetidir. Kılıçdaroğlu, ‘Oradan bizim kasamıza giren para değil ki’ diyor. Ben ‘Senin kasana para giriyor’ demiyorum fakat. Mahkeme kararıyla, Türk Dil Kurumu’na ve Türk Tarih Kurumu’na belirli bir temettü geliri aktarılıyor. Ama orada idare kuruluna CHP niye dört adam koyuyor? Efendim, idare kurulundaymışlar ama hiçbir inisiyatifleri yokmuş. Idare kuruluna gireceksin, ama hiçbir inisiyatifin olmayacak. Böyle bir saçmalık olur mu? Ola Ki inisiyatifleri yoksa o dört kişiyi çeksinler o süre. Biz diyoruz ama: Buradaki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyeti neyse bu vasiyetin Hazine’ye devrini gerçekleştirelim. Çünkü bu şahıslara ait bir hak değildir. CHP’nin hakkı hiç değildir. MHP’li arkadaşlarla birlikte yapılacak bir yasal düzenlemeyle bu işin yoluna koyulabileceği kanaatindeyim.” diye konuştu.

İNÖNÜ FOTOĞRAFI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnönü ile ilgili gösterdiğim fotoğrafa CHP’liler itiraz etmişler. Tek bayrak yok de çift bayraklıymış. Ben tek sancak demedim ama zaten. Gösterdiğim fotoğrafta, zaten tek mi çift mi belirli. İki tane çubuk orada görünüyor. Bir her birine Amerikan bayrağı. Bu da besbelli. Şimdi çıkarmışlar tersinden gösteriyorlar ama yine de gizleyememişler. Çünkü mızrak çuvala sığmıyor.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: