• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Çok satanlar

Çok satanlar

çok satanlar

Fazla satanlarda listenin ilk ismi bu hafta da değişmiyor, “Mustafa Kemal”. Geçen haftanın ikinci sıradaki ismi “Vazgeçebilmek” üçüncü sıraya gerilirken ikinci sıraya ise yeni çıkan bir isim yerleşiyor: “Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu”. ..

haftanın çok satanları

MUSTAFA KEMAL

Yılmaz Özdil yeni kitabında, Mustafa Kemal’in Osmanlı ordusunda görevli bir askerken -bilhassa 1.Dünya Savaşı’nda ödev aldığı Çanakkale cephesinde- çeşitli cephelerde ve sonra Türk Kurtuluş Savaşı’nda emperyalist güçlere karşı kazandığı başarıları, kurduğu yeni cumhuriyetle gerçekleştirdiği “çağdaş” demokratik cumhuriyet idealini, bayan hakları ilk olarak almak üzere sosyal hayatta gerçekleştirdiği reformları, eğitim-kültür-sanat-ekonomi-tarım-sanayi-gündelik hayat ve diğer diğer alanda hayata geçirdiği, dönemi için emsalsiz denebilecek başarıları kaleme alırken, gündelik hayatından da kesitler sunuyor.

Mustafa Kemal

Yılmaz Özdil

Kırmızı Kedi

S.: 520

Kitabı satın elde etmek için tıklayınız: D&R

haftanın çok satanları

GÖÇÜP GİDENLER KOLEKSİYONCUSU

Şermin Yaşar, Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu’nda o fazla özlediğimiz “insan”a bütün görkemiyle geri döndürüyor bizi. Hazırlayın yüzünüzü. Gülüşünüzün yanına azıcık da keder koyun, okurken azıcık ondan alacaksınız, azıcık bundan. Kıtlama dere içer gibi…

Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu

Şermin Yaşar

Doğan Kitap

S.: 168

Kitabı satın olmak için tıklayınız: D&R

haftanın çok satan kitapları

VAZGEÇEBİLMEK

Guy Finley bu kitapta peyderpey sevinç ile aramızda dikilip duran o duvarı nasıl yıkacağımızı, vazgeçmemiz gerekenleri nasıl bırakacağımızı ve nasıl özgürleşeceğimizi anlatıyor. Vazgeçebilmek’i okurken öfke, kin, vesvese, suçluluk duygusu ve daha böylece fazla olumsuz düşünceden arındığınızı fark edecek ve her sorunun cevabının tekrar sizin içinizde olduğunu göreceksiniz. Hakiki yaşamöyküleri, içten diyaloglar ve zihni çalıştıran sorular zaten içinizde barındırdığınız gücü ve duygusal özgürlüğü size geri verecek.

Vazgeçebilmek

Guy Finley

Yardım Yay.

S.: 304

Kitabı satın olmak için tıklayınız: D&R

Çok satanlar

IKIGAI

Japonlar herkesin bir ikigaisi olduğuna inanır, her sabah yataktan kalkmaları için bir sebepleri vardır. İlham verici ve rahatlatıcı bu kitapsizlere kendi ikigainizi keşfetmeniz için zorunlu tüm bilgileri veriyor. Aceleci davranmamanızı, hayat gayenizi keşfetmenizi, ilişkilerinizi canlandırmanızı ve kendinizi tutkularınıza adamanızı sağlıyor.

Ikigai

Hector Garcia , Francesc Miralles

İndigo Yay.

S.: 176

Kitabı satın elde etmek için tıklayınız: D&R

çok satanlar

ÜÇ KIZ KARDEŞ

… Ayvalık’ın denize uzanan taş sokaklarından, nice yaşamlar görüp geçirmiş zeytin ağaçlarından, hayatın kaynağından akan suyundan, eski evlerinden doğmuş bir aile hikâyesi Üç Kız Kardeş. Bir mutsuzluk hikâyesi yok; neşe saçan günleri yâd ede ede iyiliğe dönüşün hikâyesi. İyileşmenin yolculuğu…

Üç Kız Kardeş

İclal Kültürlü

Artemis Yay.

S.: 372

Kitabı satın almak için tıklayınız: D&R

Çok satanlar

USTALIK GEREKTİREN KAFAYA TAKMAMA SANATI

“Büyük Zor Büyük Sorumluluklar Getirir.” Içten. Fakat bu sözün daha iyi bir akıntı açısı var, ve aslında derin bir bakış açısı. Tek yapmanız gereken sözlerin yerini değiştirmek:“Büyük sorumluluklar büyük kuvvet getirir.” “Her şeyi iyi tarafından bakmak” gibi bir şey iyi gibi görünse de, gerçek şu ki yaşam ara sıra berbattır ve yapabileceğiniz en dinç şey de bunu kabul etmektir.

Uygunluk Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı

Mark Manson

Butik Yay.

S.: 200

Kitabı satın almak için tıklayınız: D&R

haftanın yeni çıkan kitapları

SIZI

Gitme kal, diyemem

Git…

Bu baş bunu da atlatır

Ama…

Yürek için laf veremem!

Sızı

Canan Tan

Doğan Kitap

S.: 168

Kitabı satın edinmek için tıklayınız: D&R

Çok satanlar

FAHRENHEIT 451

İnsanların uğruna canlarını feda etmeyi göze aldığı bu kitapların içinde ne vardı? Gerçeklerin farkına vardıktan daha sonra bu karanlık toplumda bundan böyle yaşanabilir miydi?

Fahrenheit 451, yeryüzünde tek bir kitap kalacak olsa, o kitap olmaya aday…

Fahrenheit 451

Ray Bradbury

Çev.: Dost Körpe

İthaki Yay.

S.: 208

Kitabı satın olmak için tıklayınız: D&R

haftanın çok satan kitapları

KÜRK MANTOLU KADIN

Hep başkalarının istediği gibi yaşamış Raif Efendi, memnuniyetsiz hayatının tek bir anıyla değiştiğine tanık olacaktır: Maria Puder isminde bir kadına âşık olduğunda… Babasının isteğiyle Berlin’e giden ve oradaki bir sanat galerisinde hayran kaldığı bir tabloyla karşılaşan Raif Efendi, tabloda resmedilen kadın portresinin  Andrea Del Sarto göre resmedilmiş “Madonna delle Arpie” adlı tablodaki Meryem Esas (Madonna) tasvirine benzediğini düşünür. Raif Efendi, sonradan takıntı derecesinde hayran olduğu tablodaki yüzün sahibiyle karşılaşacaktır.

Kürk Mantolu Bayan

Sabahattin Ali

Yapı Kredi Yay.

S.: 164

Kitabı satın elde etmek için tıklayınız: D&R

haftanın çok satan kitapları

21. YÜZYIL İÇİN 21 DERS

21. yüzyılın en fazla ses getiren düşünürlerinden Yuval Noah Harari, birincil kitabı Sapiens’te insanın nasıl önemsiz bir hayvandan dünyanın efendisine dönüştüğünü, ikinci kitabı Homo Deus’ta çarpıcı öngörüleriyle insanlığın sonsuzluk, sevinç ve tanrısallık peşindeki yolculuğunu ele almıştı. 21. Asır İçin 21 Ders ise yüzyılımızın eşi güya görülmemiş teknolojik ve hesaplı kırılmalarıyla ve yaşanan sürekli değişimlerle başa çıkabilmek için elzem soruları tartışmaya açıyor.

21. Asır için 21 Ders

Yuval Noah Harari

Çev.: Selin Siral

Kolektif Kitap

S.: 336

Kitabı satın elde etmek için tıklayınız: D&R

Damla Karakuş

email protected

Instagram: biyografivekitap

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: